Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të rëndësishme, lëviz 20 drejtues, u kërkon të fokusohen në fushatë (Zbardhen EMRAT dhe pozicionet e tyre)

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të
x

Politike

“Evropianët duhet të nguten sepse Kina…”, gazeta e njohur gjermane jep paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

“Evropianët duhet të nguten sepse Kina…”, gazeta e

Shqipëria është kandidat që prej vitit 2014 në Bashkimin Evropian, por këto negociata janë shtyrë tri herë, sepse vendet e BE-së nuk kanë rënë dakord.

Gazeta e njohur gjermane, Die Welt, duke analizuar çështjen e hapjes së negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në BE, shkruan se Evropa duhet të ngutet.

Kryeministri Rama pajtohet. “Bisedimet e pranimit do të jenë një terapi për vendin tim. Ne thjesht duam të përpiqemi të jemi pjesë e familjes”, tha gjatë takimit me Sassolin. Deri atëherë, tetë deri në dhjetë vjet të tjera ka të ngjarë të kalojnë. Kina, nga ana tjetër, krijon fakte: Një kompani financiare kineze ka fituar koncesionin për aeroportin në Tiranë. Pekini gjithashtu ka siguruar të drejtat për minierat shqiptare të bakrit dhe prodhimin e naftës. Evropianët duhet të nguten.

Më të lexuarat