BREAKING NEWS

Fundoset Meta, Kuvendi rrëzon dekretin për Kodin Zgjedhor dhe vulos heqjen e koalicioneve, Basha dhe amerikanët lënë në baltë presidentin

Fundoset Meta, Kuvendi rrëzon dekretin për Kodin Zgjedhor dhe vulos
x

Politike

Facebook i ka vënë pullën e kuqe! Gazment Bardhi i nxjerr videon Ramës

Facebook i ka vënë pullën e kuqe! Gazment Bardhi i nxjerr videon

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar pas sinjalizimit të kryeministrit Edi Rama nga Facebook për shpërndarjen e lajmeve të rreme.

Bardhi thotë se Rama është përhapësi më i madh i lajmeve të rreme, teksa ka ndarë dhe një video kur shefi i qeverisë bënte këtë koment: “Sa pa dalë Facebook, budallain e njihte vetëm shtëpia e vetë.

“Tani edhe Facebooku e konsideron atë si mashtrues. Nga premtimet që nuk realizohen kurrë e deri te" statistikat" që nuk ekzistojnë, Edi Rama është përhapësi me i madh i lajmeve të rreme në Shqipëri. Pas shtatë vitesh premtimesh boshe dhe pas dy mandateve me gënjeshtra, është koha për ndryshim”, shkruan Bardhi.

Më të lexuarat