BREAKING NEWS

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për Shqipërinë, i jep dritën jeshile për të nisur procesin integrues në BE

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për
x
BREAKING NEWS

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik informacionin e rëndësishëm: Ia dolëm edhe kësaj sfide!

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës: Ka procese penale në SHBA, ja mesazhi i ambasadores Yuri Kim

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës:
x
BREAKING NEWS

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe plas paralajmërimin e fortë: Do të ketë pasoja për PS-në!

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe
x
BREAKING NEWS

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e rëndësishëm/ KPK merr vendimin e menjëhershëm dhe shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e
x
BREAKING NEWS

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për Shqipërinë

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për
x
BREAKING NEWS

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos autorin. Zbardhet shkaku (EMRI+FOTO)

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos
x
BREAKING NEWS

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të jashtëzakonshme, Harxhi bën denoncimet e forta: Vëzhguesit janë kërcënuar! Ja cila është shkelja më e rëndë!

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të
x

Politike

“Fajin e ka veta Meta”, Maliqi: Në zgjedhje janë lëshuar miliona euro që Rama të ishte Erdogan

“Fajin e ka veta Meta”, Maliqi: Në zgjedhje janë

Lefter Maliqi, deputeti i opozitës së re në një intervistë mediatike është shprehur se faj i presidentit Meta fillon që në vitin 2007 ku i dha dorën Ramës dhe e bëri kryetar bashkie duke i hapur rrugën që të bëhet kryeministër në vitin 2013.

Maliqi thotë se duhet një reagim i madh qytetar dhe një revolucion i madh demokrati që të ketë zgjedhje të ndershme. Deputeti shtoi se në zgjedhje janë lëshuar miliona euro që Rama të ishte Erdogan dhe theksoi se këta hajdutë që duken të qetë, do të marrin ndëshkimet që meritojnë.

“Mua nuk më shqetëson fare nisma e shkarkimit të presidenti, sepse i ka bërë ballë shumë herë duke dhënë dorëheqjen, por faji i tij është që në vitin 2007 i dha dorën banditit të Surrelit dhe e bëri kryetar bashkie duke i hapur rrugën që të bëhet kryeministër në vitin 2013. Unë kam besimin që kjo babëzi e Ramës t'i kthehet pas. Unë jam për një reagim të madh qytetar dhe një revolucion të madh demokrati që të ketë zgjedhje të ndershme. Nëse Rama fiton kështu t'i jepet dora, por në një rast të tillë ai është i humbur. Sepse nuk do të përdorte patronazhistët ose OFL-në me ligje si Enveri.

Në zgjedhje janë lëshuar miliona euro që Rama të ishte Erdogan. Këta hajdutë që duken të qetë, do të marrin ndëshkimet që meritojnë. Prandaj bëhen diversione me shtrirje dore për bashkëqeverisje me Bashën. Mua më pëlqen puna që po bën opozita me denoncime për krimet zgjedhore. KQZ e bëri qëllimisht ashtu fletën e votimit dhe me Kodin e Ri Zgjedhor në mënyrë që të manipuloheshin ashtu votat. Policia e shtetit është e depolitizuar, por në këto zgjedhje ka dalë në mbështetje të hapur me pushtetin. Edhe ndërkombëtarët duhet ta shohin këtë krim zgjedhor dhe të mos e lejojnë që Rama ta marrë në qafë vendin tonë”, tha Maliqi.

Më të lexuarat