BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit
x
BREAKING NEWS

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e rëndësishëm dhe tregon çfarë pritet: Kemi frikë nga…

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e
x
BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x

Politike

“Fajin për humbjen e zgjedhjeve e ka Lulzim Basha”/ Çfarë do të ndodhë me Partinë Demokratike në shtator? Agron Shehaj befason me përgjigjen e tij

“Fajin për humbjen e zgjedhjeve e ka Lulzim Basha”/

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Agron Shehaj, është shprehur mbrëmjen e sotme se PD do të futet në Parlament në shtator, pavarësisht se cili do të jetë kryetari i partisë.

Shehaj tha se përgjegjësi kryesor për humbjen e zgjedhjeve është Lulzim Basha, teksa shtoi se mendon që nuk ka shans që të përsëriten zgjedhjet.

“Unë mendoj se nëse PD nuk është në pushtet, kjo është një humbje. Ne kemi një problem shumë të madh me të vërtetën. E rëndësishme nuk është njohja e zgjedhjeve, por nëse do futemi ose jo në Parlament. Unë them që PD duhet të pranojë mandatet dhe do t’i pranojë, pavarësisht kush do të jetë kryetari i ardhshëm. Nuk ka shans të përsëriten zgjedhjet. Mendoj që lidershipi i PD ka përgjegjësi kryesore për rezultatin. Mendoj se PD fiton ose humbet zgjedhjet në bazë të kandidatit tonë për kryeministër. Përgjegjësia kryesore është e liderit të Partisë Demokratike”, tha Shehaj.