BREAKING NEWS

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH, mbështeti Kinën dhe u angazhua kundër presidentit amerikan

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH,
x

Politike

“Falcone është frymëzim”, Ambasada Italiane reagon në deklaratën e Bashës

“Falcone është frymëzim”, Ambasada Italiane reagon

Ambasada italiane në Tiranë ka reaguar në fjalët e Lulzim Bashës për 28 vjetorin e ekzekutimit të prokurorit të njohur Giovanni Falcone. Ambasada ka ripublikuar një reagim në Bashës dhe shkruan se Falcone ka qenë një hero.

“Faleminderit Lulzim Basha për fjalët e bukura mbi prokurorin Falcone, një hero italian”, shkruhet në njoftim.

Më herët Basha tha se Giovanni Falcone është frymëzim për çdo magjistrat të përkushtuar ndaj drejtësisë së vërtetë dhe përparimit të vendit të tij.