BREAKING NEWS

Rihapet 21 Janari, hetime ndaj Berishës për vrasjen e Aleks Nikës, Hekuran Dedës dhe 6 të plagosurve, ja provat tronditëse të policisë në prokurori

Rihapet 21 Janari, hetime ndaj Berishës për vrasjen e Aleks
x

Politike

Falenderimi për Shqipërinë nga Sekretari Amerikan i Shtetit, vjen reagimi i parë nga qeveria Rama

Falenderimi për Shqipërinë nga Sekretari Amerikan i Shtetit, vjen

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka reaguar për vlerësim e trupave shqiptarë kudo ku ata shërbejnë.
Me anë të një postimi në rrjetet sociale Peleshi shkruan se sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka konfirmuar rolin e vendit tonë si një faktor stabiliteti, paqeje dhe sigurie, jo vetëm në rajon, por edhe në botë

“Krenar për vlerësimin e trupave shqiptarë kudo ku ata shërbejnë anembanë globit!Falenderimi nga sekretari Pompeo konfirmon rolin e vendit tonë si një faktor stabiliteti, paqeje dhe sigurie, jo vetëm në rajon, por edhe në botë,” shkruan Peleshi.

Më të lexuarat