BREAKING NEWS

“Nuk ka arsye që ta mbajmë pagën minimale aty, por...”, Rama jep lajmin fantastik për shqiptarët

“Nuk ka arsye që ta mbajmë pagën minimale aty,
x

Politike

Çfarë bënte diplomati rus që u dëbua nga Shqipëria? Vjen reagimi i parë nga qeveria

Çfarë bënte diplomati rus që u dëbua nga

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu u pyet mbrëmjen e sotme për diplomatin rus që Shqipëria shpalli “non grata”. Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë njoftoi se e ka dëbuar sekretarin e dytë të ambasadës ruse në Shqipëri, Alexey Krivosheev me argumentin se shkeli masat anti-covid-19.

Por konkretisht çfarë rregullash shkeli diplomati rus?

 “Më vjen keq, mund të ma kishit thënë këtë çështje që do ta ngrinit, dhe unë do të kisha marrë informacionin e duhur” tha ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ne Opinion.

Mësohet se ai ka shkelur në mënyrë të vazhdueshme karantinën gjatë muajit prill duke lëvizur jashtë orarit të lejuar. E njëjta praktikë është ndjekur vazhdimisht nga diplomati rus edhe pse qeveria shqiptare kishte ndaluar lëvizjet.

Më të lexuarat