BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar
x
BREAKING NEWS

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi, zbulon ngjarjen e pazakontë me të cilën është përballur

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x

Politike

Çfarë bisedoi me Ilir Metën në Azerbajxhan? Sali Berisha nxjerr prapaskenat dhe flet hapur për planin e tyre

Çfarë bisedoi me Ilir Metën në Azerbajxhan? Sali Berisha

Presidenti Ilir Meta dhe ish-kryeministri Sali Berisha morën pjesë në një samit ndërkombëtar në Baku të Azerbajxhanit disa javë më parë.

Meta dhe Berisha u fotografuan të dy bashkë të ulur në një tavolinë duke diskutuar. Por cila ishte tema e diskutimit?

I ftuar në emisionin ‘Opinion’ Berisha është pyetur nga Blendi Fevziu se çfarë ka biseduar me Metën.

Sali Berisha: Natyrisht diskutimi ka qenë politik. Nuk kemi diskutuar aty për çështje jo politike.

Blendi Fevziu: Çfarë keni folur? Ka pasur një vesh të tretë që ka dëgjuar atje?

Sali Berisha: Atje ishte një tavolinë e tërë me njerëz. Padiskutim që kemi diskutuar për problemet e vendit.

Blendi Fevziu: Ka një rakordim mes jush dhe Ilir Metës post President?

Sali Berisha: Absolutisht do ketë një rakordim të plotë. S’ka rëndësi a ka. Do ketë një rakordim të plotë në frontin për shpëtimin e Shqipërisë dhe Ilir Metën dhe me cilindo forcë politike që dëshiron të bashkohet me këtë front. Nuk mund të imagjinohet ndryshe.

Më të lexuarat