BREAKING NEWS

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste
x

Politike

Çfarë do ndodhë me 13 ish-deputetët e përjashtuar? Basha jep përgjigjen e prerë dhe zbulon lëvizjen e radhës të PD

Çfarë do ndodhë me 13 ish-deputetët e përjashtuar?

Kryedemokrati Lulzim Basha ka komentuar vendimin e Komisionit të Vlerësimit të figurave në PD, që nxorën në listën e pritjes 13-ish deputetë të kësaj force politike.

“Mendoj se komunikimi ynë për këtë çështje ka qenë shumë i qartë, më vjen mirë që ka kaq shumë interes nga mediat për këtë çështje. Ndryshimi ka nisur nga brenda shtëpisë, sonë dhe është mendësia me të cilën do qeverisim. Raporti i Komisionit do shqyrtohet në Kryesi dhe në Këshillin Kombëtar, dua t’i falenderoj anëtarët e Komisionit për punën voluminoze, anëtarësia ka folur, dhe sipas statutit do merren vendimet përfundimtare.”, u shpreh Basha.

Më të lexuarat