BREAKING NEWS

Aksidenti i frikshëm te “Kodra e Diellit” ku 29-vjeçarja mori përpara tre kalimtarët, vdes në spital njëri prej tyre (EMRI)

Aksidenti i frikshëm te “Kodra e Diellit” ku 29-vjeçarja
x
BREAKING NEWS

Apeli i GJKKO merr vendimin për gjyqtaren e njohur dhe avokatin. Zbardhet masa e dhënë

Apeli i GJKKO merr vendimin për gjyqtaren e njohur dhe avokatin. Zbardhet
x
BREAKING NEWS

“Një i afërmi jonë nga Puka që jeton jashtë, na tha se u zhduk”/ Zbulohet për herë të parë shteti ku ndodhet personi që lajmëroi xhaxhanë e Ervis Martinaj për zhdukjen e të shumëkërkuarit të drejtësisë

“Një i afërmi jonë nga Puka që jeton jashtë, na
x
BREAKING NEWS

E kanë eleminuar Ervis Martinajn? Prokuroria merr vendimin e menjëhershëm

E kanë eleminuar Ervis Martinajn? Prokuroria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Petro Koçi: Çifti Berisha-Metaj, një ‘tango’ e kërcyer në bodrumet e politikës shqiptare

Petro Koçi: Çifti Berisha-Metaj, një ‘tango’ e
x
BREAKING NEWS

Ja skema ligjore që do të përdoret për përzënien e Berishës nga politika, në shtator Kuvendi do shkaktojë “tërmet” për “non gratat” dhe spiunët

Ja skema ligjore që do të përdoret për përzënien e
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Është e garantuar që ka prova për Sali Berishën, nëse nuk do jetë më deputet ndaj tij do të filloj procesi penal, në shtator do kemi ngjarje të reja

Spartak Ngjela: Është e garantuar që ka prova për Sali
x
BREAKING NEWS

Paralelet mes rastit “Berisha” dhe atij të zv.presidentit të Paraguajit pas shpalljes “non grata” nga SHBA, ja vija e kuqe që i ndan në mes

Paralelet mes rastit “Berisha” dhe atij të zv.presidentit
x

Politike

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me

Kryetari i PD-së, Sali Berisha i bëri thirrje sot policisë të mos provokojë protestuesit ditën e nesërme. Duke fokur në “Pikat mbi I” analisti Zheji tha se nesër mund të ketë përplasje në protestë.

Ndërsa sekretari i përgjithshëm, Flamur Noka paralajmëroi protestën më të madhe ndonjëherë.

Zheji: Nesër mund të ketë përplasje. Ka informacion që mund të ketë ndërhyrje nga ana e policisë.  Deklarata bëhet sot për ti thënë edhe ndërkombëtarëve që “unë e bëra paralajmërin, unë e thashë”. Mesa kuptohet do të ketë përplasje që do e kalojnë formën e protestës standarde.

Noka: Nesër pritet që e gjithë Tirana, sikundër e gjithë Shqipëria të vërshojë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Deputetët, kryetarët e degëve, anëtarët e kryesisë së PD-së prej ditësh janë në terren, rrugicë më rrugicë, janë në kontakt të përditshëm me qytetarët. Nesër pritet që lumi i vërshimit drejt Bulevardit të jetë më i madhi i parë ndonjëherë. Sigurisht që tha Berisha nuk është as më shumë e as më pak por një paralajmërim ndaj strukturave drejtuese të Policisë që të mos guxojnë të japin urdhra për të ndërhyrë dhe për të ndaluar ardhjen e protestuesve. Kudo që kemi zbritur në terren vlon shpirti i protestës. Kemi takuar pensionistë që u ka shkuar thika në palcë.

Më të lexuarat