BREAKING NEWS

Blindohet vendi/ Sa i sigurt është samiti? Ervin Karamuço zbardh prapaskenat: U pikas një makinë e dyshimtë, u zhduk shumë shpejt. Ka pasur sinjale...

Blindohet vendi/ Sa i sigurt është samiti? Ervin Karamuço
x
BREAKING NEWS

Pas presionit të BE, SPAK vihet në lëvizje për të ngelurit në veting, GJKKO merr të pandehur ish-anëtarin e Gjykatës së Lartë, akuzohet për deklarim të rremë pasurie

Pas presionit të BE, SPAK vihet në lëvizje për të
x
BREAKING NEWS

“Një mundësi e madhe”/ Joseph Borrell në samitin e BE-së në Tiranë zbardh detajet për dialogun e rëndësishëm: Që dje kanë në tryezë propozimin...

“Një mundësi e madhe”/ Joseph Borrell në samitin e
x
BREAKING NEWS

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit dhe rëndon pozitat e Alqi Bllakos, ish-deputeti akuzohet për korrupsion dhe shpërdorim detyre, ja si u përlanë 4 milionë euro me punë të pabëra

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit dhe rëndon pozitat e
x
BREAKING NEWS

Erion Braçe plas skandalin në Parlament, një deputet zotëron 110 hektarë tokë në Divjakë dhe ka ndërtuar pallat brenda parkut, Kumbaro e akuzon se e ka firmosur ai VKM

Erion Braçe plas skandalin në Parlament, një deputet
x
BREAKING NEWS

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet' në media deklarata e fortë e Edi Ramë mëngjesin e sotëm, mediat e Athinës me zjarr ndaj kryeministrit para takimit me Mistotakis

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet'
x
BREAKING NEWS

Zbardhen zhvillimet e fundit/ Kush është lideri i njohur europian që ende s'ka mbërritur në samitin BE-Ballkani Perëndimor

Zbardhen zhvillimet e fundit/ Kush është lideri i njohur europian
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Samiti i BE-së në Tiranë, ja çfarë po ndodh nga ajri në zonën ku po qëndrojnë liderat europian, Vjosa Osmani ndërpret fjalimin

VIDEO/ Samiti i BE-së në Tiranë, ja çfarë po ndodh
x

Politike

Çfarë do të ndodhë në shtator? Sali Berisha tregon hapin e radhës dhe flet për deputetët kritikë të PD-së që morën pjesë në protestë: Ata që vënë PD-në të parën…

Çfarë do të ndodhë në shtator? Sali Berisha tregon

Ish kryeministri, Sali Berisha, ka dalë në një konferencë për mediat një ditë pas protestës. Berisha u shpreh lidhur me pjesëmarrjen e deputetëve kritik të PD-së se ata kanë përmbushur një detyrim moral dhe ligjor.

Pyetje: Ishin dhe deputetë të PD që nuk kanë qenë përkrahë jush, pas kësaj proteste a keni pasur komunikime me disa prej tyre dhe a besoni se në shtator do keni shumicën e grupit parlamentar të PD?

Sali Berisha: Deputetët që vënë PD-në të parën, dinë të marrin vendimet e duhura.

Lidhur me pjesëmarrjen e deputetëve të PD, ata kanë përmbushur një detyrim moral dhe ligjor. Ata janë gjetur mes zgjedhësve dhe mbështetësve të PD, aty ku ishin.

Prandaj i përgëzoj. Protesta i mirëpret dhe ne i kemi ftuar ata.

Në këtë aspekt nuk kam asnjë mëdyshje që ata janë deputetë të PD.Natyrisht nuk i injoroj problemet që ekzistojnë. Por ata që venë PD-në të parën, dinë të marrin vendimet e duhura

Më të lexuarat