BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen pazaret e fshehta: Ja si Fatos Nano ia dha fitoren Sali Berishës më 22 mars 1992, puçi që bënë me ndihmën e Ramiz Alisë dhe roli sekret i CIA që tronditi politikën

Muharrem Xhafa rrëfen pazaret e fshehta: Ja si Fatos Nano ia dha fitoren
x
BREAKING NEWS

Kaq ishte 'lufta'! KAS merr vendimin përfundimtar: Ja kush do e udhëheqë PD-në në zgjedhjet e 14 majit. Publikohet DOKUMENTI

Kaq ishte 'lufta'! KAS merr vendimin përfundimtar: Ja kush do e
x
BREAKING NEWS

Gërdeci/ Gjykata e Posaçme jep vendimin për Fatmir Mediun

Gërdeci/ Gjykata e Posaçme jep vendimin për Fatmir Mediun
x
BREAKING NEWS

Nis seanca për Fatmir Mediun. Zbardhen kërkesat e SPAK dhe avokatëve

Nis seanca për Fatmir Mediun. Zbardhen kërkesat e SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Aferat e Kryemadhit me oligarkët rusë vetëm ‘maja e ajsbergut’, Meta-Berisha fshehin miliona euro pasuri të pajustifikuara nëpër botë, ja pronat e tyre sekrete në Shqipëri që pritet të sekuestrohen

Frrok Çupi: Aferat e Kryemadhit me oligarkët rusë vetëm
x
BREAKING NEWS

U dënua me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia bën rekurs në Gjykatën e Lartë, ja saga 24-vjeçare e përplasjeve të tij me Berishën dhe tentativa për ta eliminuar në 2019 kur do padiste ish-kryeministrin 

U dënua me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia
x
BREAKING NEWS

‘Mall Holande mo lale, s’mbaj gjo të keqe unë mor burrë’, zbërthehen prapaskenat e shitjes së drogës në Tiranë! Si ‘cjapi te kasapi’ te i infiltruari i policisë (BISEDA)

‘Mall Holande mo lale, s’mbaj gjo të keqe unë mor
x
BREAKING NEWS

“Izet Haxhia të shpallet...”/ Bëri rekurs në Gjykatën e Lartë, avokati Idajet Beqiri trondit me deklaratën dhe zbardh detajet e forta: Sali Berisha nxori në pritë Azem Hajdarin

“Izet Haxhia të shpallet...”/ Bëri rekurs në
x

Politike

Çfarë është aplikacioni ku flisnin Rama-McGonigal? Evi Kokalari zbardh detajet: Përdoret nga CIA

Çfarë është aplikacioni ku flisnin Rama-McGonigal? Evi

Allison Guerriero, ish-e dashura e Charles McGonigal, zbuloi gjatë një interviste për emisionin Revieë në Euroneës Albania, se kryeministri Rama dhe ish-agjenti i FBI-së komunikonin në një aplikacion të pagjurmueshëm që quhet “Viasat”.

E ftuar në emision, aktivistja Evi Kokalari tha se “Viasat” është një aplikacion që përdoret për komunikim të brendshëm nga CIA dhe FBI. Ajo u shpreh e habitur sesi kryeministri Rama mund të ketë marrë akses në këtë aplikacion shumë të sigurt dhe të papërgjueshëm.

“Viasat është një kompani që përdoret nga agjensitë qeveritare amerikane siç është FBI pasi ka siguri shumë të lartë. Është një metodë komunikim nëpërmjet FBI-së dhe CIA-s. Më bën përshtypje si ka marrë akses në këtë aplikacion Edi Rama dhe nëse kjo ka qenë duhet të investigohet në Amerikë. Ish-e dashura tha që flisnin shumë shpesh, këtu mund të ketë pasur një biznes për dosjen e Lul Bashës, mund të jetë diçka tjetër që ata bënin biznes. Arroganca e Edi Ramës kur i tha Berishës në parlament “e kalon dot oqeanin”, tregon qartë që ka pasur një relacion dhe biznes mes tyre”, tha Kokalari.

Më të lexuarat