BREAKING NEWS

Sali Berisha në depresion nga humbja e Kukësit, pranon në heshtje disfatën, në grupin e Bardhit rebelohet “rapsodi” Agron Gjekmarkaj

Sali Berisha në depresion nga humbja e Kukësit, pranon në heshtje
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon dy goditjet e bujshme që ka marrë Berisha-Meta dhe paralajmëron “tërmet” brenda “Foltores” pas zgjedhjeve të Kukësit, dyshja anti-SHBA drejt “Ferrit të Dantes”

Frrok Çupi zbulon dy goditjet e bujshme që ka marrë
x
BREAKING NEWS

Padia në SPAK për Edi Ramën që në 24 janar, drejtoritë e FBI të Los Angelosit dhe Uashingtonit kanë plotësuar dosjen e kryeministrit shqiptar për aferën e McGonigal, priten letër-porositë drejt SHBA

Padia në SPAK për Edi Ramën që në 24 janar,
x
BREAKING NEWS

FBI trondit politikën, amerikanët pritet të marrin në dorë pastrimin e parave në Shqipëri, kontrolle transfertave dhe pasurive të dyshimta, ja skema që po ndjek DASH

FBI trondit politikën, amerikanët pritet të marrin në
x
BREAKING NEWS

SHBA agjentë specialë në Tiranë për hetimin e bizneseve kriminale të politikanëve dhe krimit të organizuar, në sitë bankat, hipotekat, institucionet financiare, etj

SHBA agjentë specialë në Tiranë për hetimin e bizneseve
x
BREAKING NEWS

Kukësi i jep dërrmën koalicionit anti-SHBA, kandidati i majtë mund i vetëm Berishën, Metën, Bardhin, Dulen, Ndokën dhe Dukën, ditë të zeza për aleancën “non grata”

Kukësi i jep dërrmën koalicionit anti-SHBA, kandidati i
x
BREAKING NEWS

Ja pse u detyrua McGonigal nga prokurorët të pranojë akuzën që implikon Ramën, raporti hetimor i kërkuar nga gjyqtarja Kotelly para vendimit do shërbejë si dosje akuze për të nisur hetimet ndaj kryeministrit shqiptar

Ja pse u detyrua McGonigal nga prokurorët të pranojë akuzën
x
BREAKING NEWS

Afera “McGonigal” trondit Ramën, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i bën thirrje DASH ta shpallin kryeministrin “non-grata” pasi ka korruptuar një ish-agjent të FBI për të “asgjësuar” opozitën

Afera “McGonigal” trondit Ramën, Evi Kokalari zbardh
x

Politike

Çfarë i kërkoi Ramës? Berisha ironizon në Kuvend: Vetëm bifteku i ministreve kushton sa ushqimet e një muaji

Çfarë i kërkoi Ramës? Berisha ironizon në Kuvend:

Ish-kryeministri Sali Berisha ironizoi qeverinë për shpenzimet e luksit. Ai u shpreh se me biftekun e ministreve te restoranti Nusret do të mbuloheshin shpenzimet për ushqime për një muaj për një familje në vend.

Ai vijoi duke thënë se me paratë e udhëtimeve të kryeministrit Edi Rama do të ndërtoheshin 21 shtëpi për familjet e pastreha.

Berisha ironizoi kryeministrin Edi Rama për të dhënat e nxjerra në shesh nga patronazhistët duke i kërkuar atij të zbatojë të njëjtën masë që ka paralajmëruar për sulmin e Iranit.

“Vetëm bifteku i ministreve kushton sa ushqimet e një muaji për atë familje. Vetëm më udhëtimet e Edi Ramës mund të ndërtoheshin të paktën 21 banesa. Çfarë pashë tjetër unë aty? Pashë gjëra që nuk i imagjinoja. Takova Katrinën. Motrën e Martinit. Nuk ka qeli në botë, nuk mund të gjesh një vend banimi si çadra e saj. Megjithatë dilte çdo ditë në punë si infermiere.

Kunata e saj kishte vuajtur 40 ditë nga COVID. Asnjë ndihmë sepse paratë vidheshin në Ministrinë e Shëndetësisë. Ministresha bashkë me… Edi Rama tha Martini burrë nuk është. Për vete u mbyll tre javë në Surrel dhe nuk dilte nga shtëpia ne na la këtu duket vuajtur. Më tutje është kisha e Kepit të Rodonit. Kishë historike.

Çfarë patët me kishat dhe xhamitë. Janë me dhjetëra kisha dhe xhami që ia keni bërë energjinë me aq lekë. Thotë që do i kërkojë NATO-s që të heqë artikullin e pestë të NATO-s. Ta kërkojë njëherë për të dhënat që nxorën patronazhistët. Kush i nxori ato të dhëna? Irani i nxori?”, deklaroi Berisha.

Më të lexuarat