BREAKING NEWS

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e fortë: Duan të heqin Edi Ramën

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së reagon mbi çështjen "McGonigal": Rama nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e skandalit “Mcgonigal” dhe hedh dyshime të forta: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar ish-agjentin e FBI-së, nuk jap detaje për çfarë biseduam, por..

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar
x
BREAKING NEWS

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu zbulon politikanin e lartë: Ka marrë një goditje të fortë politike dhe mediatike

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon ashpër: Edi Rama nuk mund të shpëtojë, shkatërroi imazhin e Shqipërisë

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon
x
BREAKING NEWS

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e ndajnë atë nga Berisha

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e
x
BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet ashensori me njerëz brenda në Tiranë

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet
x

Politike

Çfarë ka ndodhur? KAS me 'dorë të hekurt', zbardh vendimin e papritur për 13 parti, PS e PD mes tyre

Çfarë ka ndodhur? KAS me 'dorë të hekurt',

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS) ka gjobitur 13 parti për abuzime me fondet gjatë fushatën në zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Ka qenë kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi që propozoi disa kohë më parë që patitë që kanë tejkaluar shpenzimet për zgjedhjet të gjobiteshin sipas Kodit Zgjehdor.

Në listë e porpozuar për gjobat janë përfshirë dy partitë më të mëdha PS dhe PD, vihet re se gjobës i ka shpëtuar LSI, tani e quajtur PL. Në listën e gjobave janë përfshirë edhe disa parti të tjera.

PS do të gjobitet me 5 milionë lekë, pasi ka tejkaluar kufirin maksimal të shpenzimeve për fushatën zgjedhore.

Lista me shumat e gjobave e propozuara për secilën parti politike (Gjoba në lekë të rinj)

PS: 500 mijë lekë

PD: 100 mijë lekë

PDK:  100 mijë lekë

Lzhk: 100 mijë lekë

P.LEGALITRTI : 500 mijë lekë

PR:  500 mijë lekë

Lzhk:  500 mijë lekë

Balli Komb. Demokrat: 500 mijë lekë

Nisma Thurje:  600 mijë lekë

Bindja Demokratike:  600 mijë lekë

Lëvizja Demokratike:  600 mijë lekë

PSD: 600 mijë lekë

Balli Kombëtar: 600 mijë lekë

Më të lexuarat