BREAKING NEWS

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn
x
BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x

Politike

Çfarë ndodhi më 21 janar? Idajet Beqiri tregon skemën: Isha me Ramën e Ngjelën në vijën e parë, ja me kë folëm në telefon

Çfarë ndodhi më 21 janar? Idajet Beqiri tregon skemën:

Avokati Idajet Beqiri deklaroi se në protestën e 21 janarit të vitit 2011, ishte në vijën e parë me Edi Ramën, i cili asokohe ishte kryetar i opozitës me Spartak Ngjelën e disa figura të tjera politike.

Beqiri u shpreh se policia i mbyti protestuesit me gaz lotsjellës dhe kjo solli dhunë nga ana e tyre. Ndër të tjera, avokati u shpreh se me Ramën e disa figura të tjera politike u mblodhën në një lokal para fillimit të protestës, ku situata ishte mjaft e qetë, madje ata flisnin në telefon me Nikollë Lesin, i cili ishte zv.ministër i Kulturës në qeverinë e Sali Berishës.

“Kam qenë me Spartak Ngjelën në vijë të parë. Me Paskal Milon, me Skënder Gjinushin, me Edi Ramën. Edhe me Nard Ndokën, ishte me ne atëherë. Policia i mbyti protestuesit me gaz lotësjellës.

Si i nxorri mish për top? I nxorri atje të flisnin për votën e lirë. Ke zv.kryeministër një person që 700 mijë euro i mori dhe i vodhi, e panë të gjithë shqiptarët. Nuk dal unë për mish për top, edhe shqiptarët.

Ne u mblodhëm te lokali para parlamentit. Situata ishte e qetë, një situatë, kur them humori, kam parasyush faktin që Nikollë Lesi ishte me partinë e Saliut dhe ata flisnin në telefon me Nikollën”, theksoi ai.