BREAKING NEWS

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i viktimave, mbi 400 raste të reja

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI në zgjedhjet e 25 prillit në Tiranë. Emri

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI
x
BREAKING NEWS

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4 turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë gjithçka, ja lëvizjet në hotelin luksoz. Ambasada ruse merr vendimin e menjëhershëm

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4
x
BREAKING NEWS

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat që implikojnë politikanët e njohur dhe del me paralajmërimin e fortë: Ja si po i detyron Berisha që t’i rrinë rrotull!

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron pasurinë marramendëse të dy vëllezërve me rrezikshmëri të lartë në Tiranë. Zbardhen akuzat e rënda

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron
x
BREAKING NEWS

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/ Çfarë ka ndodhur në dhomën e saunës ku po qëndronin 4 turistët që u gjetën të vdekur në Qerret, shoqërohen në polici e gjithë stafi

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/
x
BREAKING NEWS

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe paralajmëron sekuestrim të pasurive sipas vendimit të Biden

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir, nënë e bir hidhen nga kati i tretë për t’u shpëtuar flakëve! Vdes e ëma. Zbardhen dyshimet e rënda

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir,
x

Politike

Çfarë ndodhi në gjyqin me Veliajn? Grida Duma reagon ashpër nga Gjykata Speciale: Më takon mua të bëjë një betejë

Çfarë ndodhi në gjyqin me Veliajn? Grida Duma reagon

Në Gjykatën e Posaçme ditën e sotme është paraqitur deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, pasi siç është përcaktuar, sot do pritet të përballet me kryabashkiakun e Tiranës Erion Veliaj të cilin e ka akuzuar për shpifje.

Gjykata e Poscme këtë të merkurë do të zhvillonte seancën mes Grida Dumës dhe Erion Veliajt, ku deputetja e PD-së ka paditur për shpifje kryebashkiakun. Në GJKKO ka mbërritur Duma e shoqëruar nga avokati i sai mbrojtës, ndërsa deri më tani nuk ështe paraqitur Kryebashkiaku Veliaj.

“Nuk dhamë drejtësi për pajtimin duhet vijuar kjo seancë gjyqësore. Ju bëj me dije se janë me dhjetëra vite tashmë në skenën publike. Nuk është më cështja vetëm e imja personale. Kjo ësht fytyra e politikës shqiptare. Gënjejmë njerëzit dhe ua mpimë shqisat që cdo gjë e gënjështërt në këtë vend të fitojë. Potë besosh gënjeshtra do të bësh gabime dhe kjo të ndodh shpesh në këtë vend”– u shpreh Duma pasi doli nga gjykata.

Më të lexuarat