BREAKING NEWS

Mjekësia shqiptare në zi, ndahet nga jeta mjeku i njohur (EMRI+FOTO)

Mjekësia shqiptare në zi, ndahet nga jeta mjeku i njohur (EMRI+FOTO)
x

Politike

Çfarë ndodhi? Policia procedon penalisht Robert Budinën dhe Ferdinand Xhaferrin

Çfarë ndodhi? Policia procedon penalisht Robert Budinën dhe

Policia e Durrësit procedon në gjendje të lirë regjisorin Robert Budina dhe kreun e PD-së së Durrësit Ferdinand Xhaferri.
Dy personat do të hetohen në gjendje të lirë pasi kanë organizuar protestën në sheshin kryesor të qytetit të Durrësit, pasditen e sotme, për mbledhjen e firmave për rindërtimin e Teatrit Kombëtar.

Ndërkohë, pas tubimit në qytetin bregdetar në Tiranë ka nisur protesta e aktivistëve dhe aktorëve të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, të cilët kundërshtojnë rrethimin me gardh nga Policia të vendit ku ishte Teatri.

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kanë lajmëruar se peticioni për rindërtimin e Teatrit Kombëtar atje ku ishte dhe siç ishte do të shkojë në çdo qytet të Shqipërisë.