BREAKING NEWS

Lajm fantastik! Shkencëtarët bëjnë zbulimin e bujshëm: Ky ilaç i zakonshëm ul rrezikun e vdekjes nga koronavirusi

Lajm fantastik! Shkencëtarët bëjnë zbulimin e bujshëm:
x

Politike

Çfarë ndodhi? Ruçi nxjerr jashtë papritur Adriatik Alimadhin, ndërpritet seanca

Çfarë ndodhi? Ruçi nxjerr jashtë papritur Adriatik

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga seanca plenare deputetin Adriatik Alimadhin.

“Je fatkeq për identitetin që ke. Po të jap vërejtje do të përjashtoj nga seanca. Atëherë je i përjashtuar nga seanca. Dy minuta pushim, shërbimet e Kuvendit ta nxjerrin përjashta. Nqs nuk del do i kërkoj sekretariatit 10 ditë përjashtim”, deklaroi Ruçi.

Alimadhi ka vazhduar të flasë në foltore, dhe më pas deputetët e opozitës së re janë afruar që të bindin Alimadhin të largohet nga foltorja.

Ruçi ka vijuar duke i thënë Alimadhit: O trim, largohu nga foltorja o trim, se është shekulli i mendjes, jo i forcës. Seanca është ndërprerë dhe pritet të rinisë në orën 12:45.

Më të lexuarat