BREAKING NEWS

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”,
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u largua deri sa numëroi të gjithë votat”/ Ina Zhupa mes dhimbjes ndan lajmin e trishtë: Një nga djemtë më të mirë! Po na plas zemra

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u
x
BREAKING NEWS

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu nipi i deputetit të njohur të PD-së, rrëqeth me mesazhin politikani dhe jep lajmin tronditës: Më fal Armando…

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu
x
BREAKING NEWS

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është 22-vjeçari që vdiq mbrëmjen e sotme në Sarandë

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është
x
BREAKING NEWS

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë, ndërron jetë në spital 22-vjeçari

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë,
x
BREAKING NEWS

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në Sarandë shiu bën namin, ja mbathin pushuesit

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në
x
BREAKING NEWS

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i përkiste trupi i dekompozuar në Malin e Gramozit (Emri)

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i
x
BREAKING NEWS

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me Ramën në Sofje, Shqipëria ka probleme me...

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me
x

Politike

Çfarë ndodhi? Sazan Guri i zë ‘pritë’ Pandeli Majkos, shihni reagimin e deputetit të PS-së (FOTO)

Çfarë ndodhi? Sazan Guri i zë ‘pritë’ Pandeli

Përfaqësues të Shqipërisë Civile së bashku me ambientalistin Sazan Guri protestuan para ambienteve të Kuvendit para nisjes së seancës plenare ditën e sotme.

Në seancën e sotme do të  shqyrtohet projektligji për administrimin e nënzonave të trashëgimisë kulturore dhe peizazhit kulturor, pjesë e Parkut Kombëtar të Butrintit, ndërmjet Ministrisë së Kulturës dhe Fondacionit për Menaxhimin e Butrintit.

Protestuesit kërkuan shtyrjen e projektligjit për miratimin e kësaj marrëveshjeje.

Në fotot e siguruara nga LSA para nisjes së seancës, ambientalisti Guri shihet teksa kërkon të flasë me deputetin e PS-së Pandeli Majko.

Por me sa duket, ky i fundit është me nxitim për në seancë dhe ia bën me dorë Gurit për t’i treguar se po vazhdon rrugën.

Përfaqësuesit e Shoqërisë Civile i bënë thirrje deputetëve që mos e votojnë.

Çfarë ndodhi? Sazan Guri i zë ‘pritë’ Pandeli

Çfarë ndodhi? Sazan Guri i zë ‘pritë’ Pandeli