BREAKING NEWS

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti s’ka ndodhur në asnjë vend të botës!

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti
x

Politike

Çfarë po ndodh? Do të nënshkruajë nesër marrëveshjen me Kryemadhin, Basha bën lëvizjen e papritur

Çfarë po ndodh? Do të nënshkruajë nesër

Kryetari i Partisë Dmeokratike, Lulzim Basha ka mbledhur sërish këtë të diel në selinë blu drejtuesit politikë në qarqe.
Çdo të diel drejtuesit e PD në qarqe bëjnë bilancine punës javore, ndërkohë që ditën e sotme diskutimet do të përqëndrohen te denoncimet për shitblerjen e votës.

Basha u ka kërkuar drejtuesve politikë që të kenë prova konkrete në lidhje me këto denoncime, ndërsa ka kërkuar vigjilencë për çdo rast të mundshëm.

Ai ka bërë thirrje që drejtuesit politikë të intensifikojnë takimet me qytetarët dhe të dëgjojnë shqetësimet e tyre, si dhe të shpjegojnë qartësisht programin e PD.

Ditën e nesërme Basha do të nënshkruajë marrëveshjen për koalicionin paszgjedhor me kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi, pas nënshkrimit të marrëveshjes së koalicionit parazgjedhor me 12 parti, që u depozitua në KQZ.

Më të lexuarat