BREAKING NEWS

KED i dorëzoi 3 emra, Gjykata e Lartë merr vendimin për zgjedhjen e anëtarit të ri të Gjykatës Kushtetues

KED i dorëzoi 3 emra, Gjykata e Lartë merr vendimin për zgjedhjen
x
BREAKING NEWS

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e Britanisë”, Sekretarja e Brendshme nuk ndalet: Ky është vetëm fillimi, ja masat që do të merren

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e
x
BREAKING NEWS

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x

Politike

Çfarë po ndodh në PD? 'Krizë' brenda partisë, një orë para mbledhjes së grupit për Presidentin, deputeti i rithemelimit paralajmëron konferencë urgjente

Çfarë po ndodh në PD? 'Krizë' brenda

Teksa sot në mesditë Enkelejd Alibeaj ka thirrur grupin parlamentar në një mbledhje me fokus çështjen e Presidentit të ri të Republikës, dy reagime kanë ardhur nga Rithemelimi.

Deputeti Tritan Shehu iu bëri thirrje kolegëve të tij të mos shkojnë në këtë mbledhje dhe të mos bëhen shtojcë e Ramës. Ndërkohë që PD njofton zyrtarisht se në orën 11:00 do të këtë deklarate në seli nga deputeti Oerd Bylykbashi.

Deputetët e Rithemelimit janë kundër përfshirjes së opozitës në procesin për zgjedhjen e Presidentit të Republikës, ndërkohë që dje Enkelejd Alibeaj, Jorida Tabaku, Arbi Agallaiu, Fatmir Mediu, Agron Duka, Mesila Doda, Elisa Spiropali, Damian Gjiknuri dhe Taulant Balla u ulën në tryezë për gjetjen e një konsensusi për emrin, teksa u ra dakord që deri në raundin e tretë, propozimet do i bëjë vetëm opozita.

Më të lexuarat