BREAKING NEWS

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh prapaskenat: Marrëdhëniet u normalizuan pas 20 muajsh, ja për çfarë ramë dakord!

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh
x

Politike

Çfarë po ndodh në selinë blu? Bylykbashi e Vasili shkelin orarin dhe lënë në pritje ambasadorët

Çfarë po ndodh në selinë blu? Bylykbashi e Vasili shkelin

Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili vijojnë ende mbledhjen në selinë blu me Lulzim Bashën, Monika Kryemadhin dhe Shpëtim Idrizin.

Mbledhja ka nisur që në orën 19:00 dhe vijon prej më shumë se dy orësh, ndërsa konsultat e gjatë mes tyre për reformën zgjedhore kanë lënë në pritje ambasadorët.

Rinisja e takimit në rezidencën amerikane mes palëve politike dhe 3 ambasadorëve, Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman ishte parashikuar të fillonte në orën 20:30, por të vetmit që kanë mbërritur janë Rudina Hajdari e Damian Gjiknuri.

Më të lexuarat