BREAKING NEWS

Shëndetësia shqiptare promotore mediatike e koronavirusit që po ushtron terror mbi psiqikën e shqiptarëve nën regjinë e supernovës të Surrelit

Shëndetësia shqiptare promotore mediatike e koronavirusit që po
x

Politike

Çfarë po ndodh në Vlorë? Ministrja Elisa Spiropali publikon fotot dhe zbulon detajet

Çfarë po ndodh në Vlorë? Ministrja Elisa Spiropali

Gratë deputete të PS kanë zhvilluar sot një aktivitet në qytetin e Vlorës, për përfaqësimin gjinor në PS, si vlerë e forcës politike më progresiste.

Disa foto nga ky aktivitet i shpërndan ministrja Elisa Spiropali, e cila ndër të tjera shkruan se falë vizionit të kryeministrit Rama, PS është sot forca politike ku gratë dhe vajzat janë pjesë e pandarë e progresit, në strukturat drejtuese të Partisë, këshilla bashkiakë, administratë, Parlament dhe qeveri.

“Bashkë, gra dhe burra, nuk do të ndalemi në rrugën e transformimit dhe të zhvillimit, për të mos u kthyer kurrë pas tek ata që qytetet tona i mbajtën peng të politikës së tyre të urrejtjes. Në 2021-shin ne do të fitojmë për Vlorën, për Shqipërinë”, shkruan ndër të tjera Spiropali.

Siç shihet nga fotot që shpërndan vetë ministrja, gratë socialiste pozojnë radhë nga qendra historike e qytetit bregdetar, e cila sipas Spiropalit është investim madhor i mazhorancës socialiste.