BREAKING NEWS

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si është situata: Mbyllja e vendit do të...

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si
x

Politike

Çfarë po ndodh? Pas deklaratës kërcënuese që bëri bujë, Vuçiç kërkon leje për të vizituar Kosovën, ja përgjigjja që i kthen ministria e Jashtme

Çfarë po ndodh? Pas deklaratës kërcënuese që

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç të enjten ka dërguar një këresë në institucionet qeverisëse së Kosovës për të kryer një vizitë së bashku me Kreun e zyrës për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq, Ministrin e Punëve të Jashtme, Aleksandër Vulin dhe Marko Gjuriq në Prishtinë.

Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Punëve të Jashtme për mediat kosovare.

“Të enjten kanë kërkuar leje për vizitë, Petkoviq, Vuçië, Vulin dhe Gjuriq”, thuhet nga Ministria e Punëve të Jashtme.

Ndërkohë që Ministria e ka refuzuar këtë kërkesë të pushtetarëve të Serbisë. Kjo kërkesë e Vuçiç ka ardhur pas gjetjes së një varreze masive në Serbi ku dyshohet se janë varrosur trupat e shqiptarëve të vrarë gjatë luftës.

Më të lexuarat