BREAKING NEWS

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të ketë hetime nëse...

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të
x
BREAKING NEWS

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po bën FBI me këtë çështje

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po
x
BREAKING NEWS

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me kryeministrin: Rama ka anuluar aktivitetet, që nga e mërkura...

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me
x
BREAKING NEWS

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E dashura e McGonigal i dërgoi e-mail FBI, kërkoi hetimin e tij

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së McGonigal dhe plas deklaratën e fortë: FBI ka përgjuar Ramën, ka në dorë biseda...

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së
x
BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x

Politike

Çfarë po ndodh? PD dhe PL bëhen bashkë, zbulojnë me shpejtësi lëvizjen e tyre më të fundit

Çfarë po ndodh? PD dhe PL bëhen bashkë, zbulojnë me

Deputeti i PL, Petrit Vasili bën me dije se kanë thirrur në Parlament Entin Rregullator të Energjisë (ERE), për pesëfishimin e çmimit të energjisë.

Vasili shkruan se 15 deputetë të Partisë së Lirisë së bashku me të PD, kanë thirrur ERE që të tregojë në Parlament se përse iu bind urdhërave të kryeministrit Edi Rama të rritur çmimin e energjisë për ata që kalojnë 800 KWH.

“E kemi thirrur të tregojë se çfarë i mbetet ERE-s, kur vete Edi Rama e hedh poshtë po vetë Vendimin e ERE-s të një dite më parë. Menaxhimi mafioz i energjisë nga Edi Rama dhe qeveria është fakt që nuk e luan topi dhe i provuar me dokumente dhe të dhëna pa fund, të cilat vetëm ERE beri sikur nuk i pa dhe sikur harroi” shkruan Vasili ndër të tjera.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit:

Llogaridhenia nuk ndalet, kemi thirrur ERE-n ne Parlament per pesefishimin e cmimit te energjise!

Kemi thirrur ERE-n ne Parlament, qe te jape llogari per vendosjen çmimit te energjise pese fish me te larte pas 800 KË per qytetaret.

15 deputete te Partise se Lirise dhe te Partise Demokratike se bashku, kemi thirrur te ERE- n te tregoje publikisht ne Parlament se pse ju bind urdherit politik te Edi Rames per te pesefishuar çmimin per qytetaret.

E kemi thirrur te tregoje se si shkeli pavaresine e saj te garantuar me ligj per t’ju bindur urdherit te çmendur te Edi Rames, i cili ishte pa asnje baze, por thjesht nje provokim ndaj qyetareve.

E kemi thirrur te tregoje se cfare i mbetet ERE-s, kur vete Edi Rama e hedh poshte po vete Vendimin e ERE-s te nje dite me pare.

Menaxhimi mafioz i energjise nga Edi Rama dhe qeveria eshte fakt qe nuk e luan topi dhe i provuar me dokumente dhe te dhena pa fund, te cilat vetem ERE beri sikur nuk i pa dhe sikur harroi.

Provokimet neveritshme te Edi Rames ndaj qytetareve dhe presioni i tij me energjine gjeten mbeshtetjen e ERE-s, e cila me Ligj duhej te ishte bariere dhe jo ortak i tij.

Aksioni i opozites per llogaridhenie dhe nxjerrjen e pergjegjesive ne emer te qytetareve nuk do te ndalet.

Më të lexuarat