BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Politike

Çfarë po përgatitet për Shkëlzen Berishën? Gazetari i njohur del me deklaratën e fortë

Çfarë po përgatitet për Shkëlzen Berishën?

Gazetari Eni Ferhati kundërshtoi kolegun e tij Dritan Hila në “Noë me Erla Mëhillin” kur ky i fundit tha se SPAK nuk po godet Ilir Metën e Sali Berishën, por vetëm partinë në pushtet.

Sipas Ferhatit ka dosje të hapura dhe për opozitën, ku për çështjen e “Gërdecit” është marrë në pyetje djali i ish-kryeministrit, Shkëlzen Berisha.

“Ka dosje që kanë qenë më herët aty. Kanë dhe një historik të kaluar sa i takon çështjes hetimore, për shembull çështja CEZ DIA është dhe hetuar, disa prova dhe fakte kanë qenë që në procesin e vjetër. Po ashtu, për çështjen Gërdeci krahas zotit Mediu ka një hetim tjetër, janë pyetur djali i ish-kryeministrit, është pyetur ish-ministri i Drejtësisë së kohës, kemi pra hetime dhe në krahun e opozitës.

Në rast se kjo çështje hetimore për zotin Dako po hetohet prej vitit 2020, pse nuk u arrestua zoti Dako para zgjedhjeve të 14 majit? Kjo është një pyetje që mund të shtrohet, pra ka shumë pikëpyetje,” – u shpreh Ferhati.

 

Më të lexuarat