BREAKING NEWS

Bilanci ditor/ Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të reja me COVID-19 u identifikuan në vendin tonë në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Bilanci ditor/ Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të
x

Politike

Çfarë po synon presidenti me 2 marsin? Kreshnik Spahiu zbulon skenarin e Metës për rrugëtim të ri në politikë

Çfarë po synon presidenti me 2 marsin? Kreshnik Spahiu zbulon

Në profilin e tij në Facebook, ish kryetari i Aleancës Kuq e Zi ka postuar shkrimin e gazetarit Alfred Peza flet për lëvizjen që po përpiqet të bëjë presidenti Ilir Meta. Spahiu citon fjalët e Pezës ku thotë: ”Duke dashur që të imitojë fillimet e vrullshme të “Aleancës Kuqezi” të Kreshnik Spahiut dhe të përsërisë triumfin politik të Lëvizjes “Vetëvendosje” të Albin Kurtit, Ilir Meta duket se po bëhet gati për të nisur nga 2 marsi, rrugëtimin e tij të ri politik”.

Këto reagimi kanë ardhur pas thirrjes së Metës për tubim popullor në bulevard më 2 Mars.

Çfarë po synon presidenti me 2 marsin? Kreshnik Spahiu zbulon