BREAKING NEWS

SPAK sekuestron ‘dosjet e nxehta’ në Kadastrën e Vlorës, reagon Spartak Ngjela dhe paralajmëron ‘tërmet’ në politikën tonë: Aty i kanë provat e krimit...

SPAK sekuestron ‘dosjet e nxehta’ në Kadastrën e
x
BREAKING NEWS

Merret VENDIMI! Gjykata e Posaçme rihap dosjen “Gërdeci”, rigjykim për ish-ministrin Fatmir Mediu

Merret VENDIMI! Gjykata e Posaçme rihap dosjen
x
BREAKING NEWS

"Patatja e nxehtë"/ SPAK zbarkon në Kadastrën e Vlorës, sekuestrohen disa dosje pronash. Bie sërish drejtori. Zbardhen lëvizjet e reja

"Patatja e nxehtë"/ SPAK zbarkon në Kadastrën e
x
BREAKING NEWS

“Pashko dhe Hajdari e kërcënuan se do ta hidhnin nga avioni”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat ‘bombë’ dhe plas paralajmërimin e frikshëm për Berishën: Kjo është dosja që ka Basha në dorë!

“Pashko dhe Hajdari e kërcënuan se do ta hidhnin nga
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha shpërthen në akuza ndaj Ilir Metës: Ka nxjerrë taborët e tij për të shkatërruar PD, është i dalë boje dhe në grahmat e fundit të tij

Lulzim Basha shpërthen në akuza ndaj Ilir Metës: Ka nxjerrë
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Ilir Meta është buzë greminës, situata në PD në eksplozion e sipër, Basha e Berisha dinë shumë sekrete për njëri-tjetrin

Spartak Braho: Ilir Meta është buzë greminës, situata
x
BREAKING NEWS

Ja si Llalla u fut në kurth nga Meta, nga plani për të kapur KED dhe përplasja me Donald Lu, te refuzimi i arrestimit dhe braktisja nga presidenti

Ja si Llalla u fut në kurth nga Meta, nga plani për të kapur KED
x

Politike

Çfarë po thuret? LSI drejt aleancës me PSD-në / “Rikthehet’ Tom Doshi, bën thirrjen urgjente

Çfarë po thuret? LSI drejt aleancës me  PSD-në /

Një ditë pas zgjedhjeve, Tom Doshi, me datë 26 Prill hoqi dorë nga mandati i deputetit teksa theksonte se dorëheqja e tij ishte e parevokueshme.

Por sot Tom Doshi u ka bërë thirrje ndjekësve në rrjetin social Facebook që të ndjekin faqen Partia SocialDemokrate e Shqipërisë.

Çfarë po paraljmëron Doshi me këtë status? Lëvizja Socialiste për Integrim ka nisur pazaret për të krijuar grup parlamentar në Kuvend. 

Ndërkohë sipas informacioneve partia e Kryemadhit ka nisur tentativat për të mos dalë jashtë loje. Sipas informacioneve, po tentohet që anëtarët e PSD të bashkohen me LSI. Sipas rregullores, që të krijohet një grup parlamentar duhen 7 deputetë. LSI ka 4, ndërkohë partia e drejtuar deri pak muaj më parë nga Tom Doshi ka 3 deputetë. Nëse ata bashkohen me LSI, Kryemadhi i ka mundësitë të dalë me grup parlamentar. 

Çfarë po thuret? LSI drejt aleancës me  PSD-në /

Më të lexuarat