BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Vdes 33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para

Vdes  33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x
BREAKING NEWS

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të zgjasë

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të
x
BREAKING NEWS

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në Fushë-Krujë, zbardhen detaje të reja, ja makina e përdorur nga autorët

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në
x
BREAKING NEWS

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur praninë ushtarake në veri të Kosovës, do veprojmë nëse...

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur
x
BREAKING NEWS

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë qeverisë: Ulni çmimin e karburanteve, jepini fund rrjepjes

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë
x
BREAKING NEWS

10 ditë i ‘zhdukur’ më i kërkuari i botës së krimit, edhe SHISH ngrihet në këmbë në kërkim të Ervis Martinajt! Kontrollohen bazat në 5 qytete, ja çfarë po tentohet përmes qelizave telefonike

10 ditë i ‘zhdukur’ më i kërkuari i botës
x

Politike

“Çfarë shqetësimi keni që fshiheni?!”/ Nis me debate mbledhja në Komisionin e Sigurisë, shpërthen Salianji: S’kërkojmë të bëjmë publike sekretet shtetërore! (VIDEO-LIVE)

“Çfarë shqetësimi keni që fshiheni?!”/ Nis me

Në Komisionin e Sigurisë deputeti i PD Ervin Salianji, u shpreh se nuk ka kuptim që seanca të mos zhvillohet e hapur, duke shtuar se publiku duhet të jetë i informuar.

Nga ana e tij Nasip Naço u shpreh se nuk ka asnjë rrezik për tu fshehur siç u deklaruar nga Salianji, ndërsa shtoi se është dakord që mbledhja të zhvillohet e hapur.

“Nuk kërkojmë të bëjmë publik sekretet shtetërore apo mangësitë që kanë Forcat e Armatosura, por pyetjet nuk janë sekrete. Jemi në seancën e pyetjeve . Ato që kanë sekret të bëjmë një seancë të dytë. Nuk ka arsye përse publiku të mos jetë i informuar. Ne i kemi diskutuar në mbledhje të hapur mangësitë dhe defektet. Sot nuk e di çfarë shqetësimi ka veçse të fshihen nga publiku disa elementë që duke qartë”, tha Salianji.

Nasip Naço: Nuk ka asnjë rrezik për fshehje, ka vetëm problem me procedurën…Unë jam dakord që mbledhja të bëhet e hapur.

Më të lexuarat