BREAKING NEWS

Aksidenti i rëndë në Elbasan, vdes në spital 18-vjeçari (Video)

Aksidenti i rëndë në Elbasan, vdes në spital
x
BREAKING NEWS

Berisha në krye të PD-së, Basha vijon takimet me demokratët, ja ku është ndalur sot (Foto)

Berisha në krye të PD-së, Basha vijon takimet me demokratët,
x
BREAKING NEWS

Video/ Çfarë ndodhi me tifozin holandez? Policia i vendos prangat teksa...

Video/ Çfarë ndodhi me tifozin holandez? Policia i vendos prangat
x
BREAKING NEWS

Garda blindon institucionet shtetërore, ja sa forca policore janë vendosur në terren

Garda blindon institucionet shtetërore, ja sa forca policore janë
x
BREAKING NEWS

Gazeta italiane zbulon prapaskenat e sherrit të tifozëve të Romës: Vodhën thikat nga një restorant që të godisnin...

Gazeta italiane zbulon prapaskenat e sherrit të tifozëve të
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ora para finales së Conderence League, Garda merr nën mbrojtje institucionet e rëndësisë së veçantë

Vetëm pak ora para finales së Conderence League, Garda merr nën
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orë

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Marrëdhëniet me NATO-n, Gjenerali amerikan: Shqipëria, vëllai i madh në rajon! Zbulon dhuratën që i ka bërë Rama

Marrëdhëniet me NATO-n, Gjenerali amerikan: Shqipëria,
x

Politike

Fatmir Mediu zbulon nëse është thirrur nga ambasada e SHBA pas shpalljes non grata të Berishës: U vendos të kishim një qëndrim të përbashkët

Fatmir Mediu zbulon nëse është thirrur nga ambasada e SHBA pas

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu u pyet në “Log.” në lidhje me qëndrimin e Partisë Republikane ndaj Sali Berishës pas shpalljes së tij non grata. Ai deklaroi se ky vendim është mes SHBA dhe Berishës dhe nuk ka të bëjë me PR. Mediu mohoi të jetë thirrur në ambasadën amerikane në lidhje me këtë çështje.

“Unë kam një kundërshtar dhe ky kundërshtar është Edi Rama. Nëse ka një bashkim opozitar jam pro. Çështja është se vendimi i SHBA janë çështje e tyre dhe Berishës. Kjo nuk ka të bëjë me vendimin politik të Partisë Republikane. Nuk kam pasur asnjë diskutim me ambasadën e SHBA për këtë çështje”, tha Mediu.

Ai foli edhe për komunikimin që kanë pasur me Bashën para se të merrnin vendimin për të djegur mandatet. “Basha ka thënë kur kemi djegur mandatet që kemi një mbështetje ndërkombëtare në vendimet që do të marrim. Ne kemi ecur me besimin. Ai ishte drejtues i koalicionit. U vendos të kishim një qëndrim të përbashkët”, deklaroi ai.