BREAKING NEWS

Video/ Ikin dritat gjatë koncertit të Noizy-t, revoltohet turma duke bërtitur njëzëri: Rama ik!

Video/ Ikin dritat gjatë koncertit të Noizy-t, revoltohet turma duke
x
BREAKING NEWS

Kërcet thika mes kushërinjsh, 5 persona dërgohen me urgjencë drejt spitalit

Kërcet thika mes kushërinjsh, 5 persona dërgohen me urgjencë
x
BREAKING NEWS

U plagos nga pronari i shtëpisë, punonjësi i IMT-së rrëfen tmerrin: Ishte i dehur, iu hodha sipër dhe i kapa armën pasi...

U plagos nga pronari i shtëpisë, punonjësi i IMT-së
x
BREAKING NEWS

Foto/ Çfarë po ndodh? Trafik kilometrik në aksin Elbasan-Tiranë

Foto/ Çfarë po ndodh? Trafik kilometrik në aksin
x
BREAKING NEWS

“Sezoni turistik në Jug po dështon prej...”, deputeti i PD akuzon ashpër kryeministrin dhe publikon foton: Ja çfarë po përpiqet të bëjë Rama

“Sezoni turistik në Jug po dështon prej...”, deputeti i PD
x
BREAKING NEWS

Moti bën kthesën drastike, çfarë ndodh me temperaturat javën e ardhshme

Moti bën kthesën drastike, çfarë ndodh me temperaturat
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“Qeveria turp i Shqipërisë!” Salianji pas artikullit të The Sun: Rama nuk po bën asgjë për të parandaluar shpopullimin dhe trafikimin e qytetarëve

“Qeveria turp i Shqipërisë!” Salianji pas artikullit
x

Politike

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi shprehet i bindur se ish-kryeministri Sali Berisha dhe presidenti Ilir Meta janë bërë bashkë për të rrëzuar kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ditët e fundit presidenti Meta dhe ish-kryeministri Berisha i kanë shpallur luftë të hapur kryedemokratit Basha, duke shpërthyer në sulme dhe akuza të forta në adresë të tij. Ndërkohë nga ana tjetër edhe zoti Basha nuk ka qëndruar indiferent, pasi ua ka numëruar një për një bëmat dyshes Meta-Berisha. Por për të mësuar më shumë rreth kësaj përplasje, gazeta “SOT” bisedoi ditën e djeshme me ish-kreun i SHISH, i cili u shpreh dje se Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve. Sipas zotit Klosi, binomi Berisha-Meta nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës. “Ilir Meta mesa duket e ka kuptuar se nuk ka çfarë të bëjë më dhe është hedhur në sulm kundër Lulzim Bashës. Meta po e sulmon Bashën, pasi po bën lojën e Berishës, sepse të dy janë bashkë në këtë aksion. Kështu që duke i hapur luftë nga të gjitha frontet, Berisha dhe Meta përmes presionit, dëshirojnë dhe synojnë që Luli të ikë me të mirë, duke dhënë dorëheqjen. Kaq e thjeshtë është kjo punë. Pasi po ta shikosh me kujdes, Meta dhe Basha nuk janë kundërshtarë tamam, por armiq dhe gjithë loja po bëhet për të hequr Lulin dhe kapur kreun e opozitës”, deklaroi ai.

Klosi: Meta president politik, ka pazare me Berishën

Më tej ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi akuzoi kreun e shtetit, Ilir Meta se ka qenë një president i njëanshëm dhe se pavarësisht këtij posti, ai ka qenë kryetar “de fakto” i Lëvizjes Socialiste për Integrim. Sipas tij, Meta dhe Berisha kanë një aleancë të vjetër mes tyre, ku në mes janë interesat që i bashkojnë. “Presidenti Ilir Meta, edhe pse ka qenë në krye të shtetit, asnjëherë s’ka qenë mbi palët, por ka qenë kreu i vërtet i LSI dhe aleat i Sali Berishës. Meta dhe Berisha janë bashkë prej shumë kohësh, pasi kanë interesa dhe pazare që i lidhin. Në këto 4 vite LSI-në, nuk e ka drejtuar Monika Kryemadhi, por vetë Ilir Meta”, u shpreh ai.

Pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Duke komentuar sherrin Basha-Berisha, ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi theksoi për gazetën “Sot”, se pas 11 dhjetorit Partia Demokratike rrezikon të shkojë drejt përplasje mes anëtarësisë demokrate, ku mbështetësit e ish-kryeministrit do t’iu tregojnë “muskujt” atyre që mbështesin kreun e PD. “Sali Berisha dhe Lulzim Basha kanë hyrë tashmë në luftë me njëri-tjetrin. Basha dhe Berisha janë në luftë. Nga kjo pikëpamje dua të theksoj se lufta nuk bëhet vetëm me armë, por edhe me kërcënime. Berisha këtë qëllim ka qe të trembë Bashën, në mënyrë që ky i fundit të japë dorëheqjen. Në këtë luftë, Saliu ka në mbështetje edhe Ilirin. Por problemi qëndron se jemi para dy Kuvendeve dhe dihet që Berisha ka shumë mbështetje dhe nisur nga deklaratat që ka bërë, duke e kërcënuar Lulin me ushtarë, mendoj se do të kemi përplasje. Po ashtu, mendoj se Berisha dhe Basha do të përfundojnë në gjykatë për të zgjidhur punën brenda PD”, nënvizoi ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi për gazetën “SOT”.

Më të lexuarat