BREAKING NEWS

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat, deputetja ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat,
x
BREAKING NEWS

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD, skenar si në 1998 për të sulmuar selinë dhe larguar me forcë Bashën

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD,
x
BREAKING NEWS

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca po mbështet në prapavijë Saliun në luftën me SHBA, bashkë me Metën synojnë trazira

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca
x
BREAKING NEWS

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në politikë, tregohet i gatshëm të dëshmojë në Komisionin Hetimor për 25 prillin

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në
x

Politike

Ferdinand Xhaferri: Rama ishte në siklet sot në sallën e Parlamentit

Ferdinand Xhaferri: Rama ishte në siklet sot në sallën e

Ferdinand Xhaferri, nënkryetari i Komisionit të Sigurisë së PD komentoi përplasjen në parlament mes kryeministrit Edi Rama me kreun e PD Lulzim Basha,

Xhaferri u shpreh se Basha u përpoq të qëndrojë mbi argumente, ndërkohë që Rama sipas tij ishte në siklet.

“Unë isha sot në sallën e Parlamentit. Mendoj se ishte fillimi i një debati anglo-sakson ku lideri i maxhorancës përplaset me atë të opozitës. Basha u përpoq të qëndronte mbi argumente për problemet e vendit kurse Rama vazhdonte të lunate me stilin e tij duke i thënë foltorja, kopja, origjinali, por Rama ishte në siklet. Dikur kemi diskutuar se Nanos i duhet Berisha, kemi thënë se Ramës i duhet Berisha, por unë sot Ramën e pashë në siklet. Berisha Nano janë lidera historikë, por nuk janë ato të vetmit, por unë do thoja që Basha është lider që i duhej PD, Berishës i duhej, ka dhe ai në hipotekën e tij disa arritje. Në të gjitha ato që do themi janë konsiderata politike por që nuk hedhin poshtë konsideratën për Berishën. Në zgjedhjet e 2021 PD nuk e kishte në krah faktorin ndërkombëtar dhe ne e kishim të vështirë të fitonim zgjedhjet”, tha Xhaferri në MCN TV.

Më të lexuarat