Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Feston sot ditëlindjen, kolegët i bëjnë surprizën e papritur Mimi Kodhelit/ Nuk do ta besoni se sa vjeç bën ish-ministrja (FOTO)

Postuar: 11/09/2019 - 13:40

Ish-ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ditën e sotme feston ditëlindjen e saj të 55-të.

Ditëlindja mesa duket e ka pritur në punë socialisten, megjithatë kolegët e saj politikanë kanë ditur si ta surprizojnë.

Me një tufë lule, ka qënë Reme Lala ajo që i ka shkuar në zyrë Kodhelir për ta uruar me rastin e ditëlindjes. Më pas deputetes i janë bashkuar edhe të tjerë, demokratë e socialistë, si: Ditmir Bushati; Rudina Hajdari apo dhe Ralf Gjoni.

Kodheli është rikthyer edhe njëherë në qendër të vëmendjes pasi ditën e djeshme gjatë seancës tek Krimet e Rënda, Tahiri tha para togave të zeza se radarët e ushtrisë nuk punonin dhe për këtë problem kishte vënë në dijeni ministren e Brendshme të asaj kohe, Mimi Kodhelin.

Pas deklaratës së ish-ministrit të Brendshëm, Kodheli tha se kur kishte marrë detyrën në shtator radarët i kishte gjetur të fikur. Sipas saj, Tahiri i kishte çuar letrën në tetor, ndërsa vetëm në dhjetor radarët kishin nisur punën.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 20:15

Ish-kreu i Aleancës Kuqezi Kreshnik Spahiu me anë të një postimi në Facebook ka reaguar lidhur me ngërçin e krijuar me Gjykatën Kushtetuese.

Postuar: 13/11/2019 - 20:12

Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtet

Postuar: 13/11/2019 - 20:03

Pas Ermonela Felajt dhe ministres Spiropali, edhe deputet i PS, Musa Ulqini ka folur për emërimin

Postuar: 13/11/2019 - 19:52

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi tha se atatqë ushtruan dhunë në Astir do të dalin para drejtësis

Postuar: 13/11/2019 - 19:48

Në takimit me sipërmarrësit në Fier, kryedemokrati Lulzim Basha shpalosi edhe programin e Partisë

Postuar: 13/11/2019 - 19:35

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka shpërndarë fjalimin e të Ngarkuarit me Punë Daniel Koski në Cerem

Postuar: 13/11/2019 - 19:23

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka publikuar listën e re me emrat e 48 gjyqtarë dhe prokurorë,