Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Fevziu i publikon videon e Berishës në vitin 2006, Rama jep përgjigjen epike

Postuar: 16/05/2019 - 22:06

Kryeministri Edi Rama ka komentuar deklaratën e Sali Berishës të bërë në vitin 2006.

Berisha kishte deklaruar në atë kohë se qeveria nuk mund të shtynte zgjedhjet, por nëse do të dekretonte Presidenti një datë tjetër do pranonin të shtynin zgjedhjet si qeveri.

Por Rama nuk u mor fare me deklaratën, por tha se e kishte zili, pasi Berishën nuk e kishte ndërprerë asnjë përgjatë fjalës së tij.

Rama: E pata zili se foli dhe nuk e ndërpreu asnjëri, nuk e ndërpreu ansjë.

Fevziu: Ka qenë autoritar ai.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 21:10

Avokati Altin Goxhaj, i ftuar në Fax Neës ka komentuar protestën e opozitës ku sipas tij ishte masive, por u shua me ndërhyrjen e Sorosit.

Postuar: 26/05/2019 - 20:45

Raportuesi për Shqipërinë në KE Knut Fleckenstein, nuk do të jetë më eurodeputet.

Postuar: 26/05/2019 - 20:10

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka refuzuar propozimin e Kosovës, që Arbër Abazi të emër

Postuar: 26/05/2019 - 19:46

Mediat greke kanë komentuar publikimin e fotove të Ramës duke konsumuar drogë nga Sali Berishës n

Postuar: 26/05/2019 - 19:35

Kryetari demokrat, Lulzim Basha, reagoi sërish për protestën e ditës së shtunë.

Postuar: 26/05/2019 - 18:53

Presidenti Ilir Meta ka vizituar sot Tropojën, ku edhe ka marrë pjesë në Festivalin e Parë Mbarëk

Postuar: 26/05/2019 - 18:38

I ftuar në studion e Fax News,  drejtori ekzekutiv i Lëvizjes Vetëvendosje, Boiken Abazi ka