Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Fevziu ‘zë mat’ zv.ministren e Brendshme: I ke parë 20-vjeçarët me makina 200 mijë euro, që futen me pistoleta në brez në klubet e natës së Tiranës?

Postuar: 18/04/2019 - 22:55

Zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda insiston se kriminaliteti në Shqipëri por edhe Europë nuk është aq i lartë sa të ndikojë në vendimin e parlamentit holandez për rikthimin e vizave.

Voda tha në emisioni “Opinion” se raporti i policisë holandeze për “poli-mafian shqiptare”, nuk është i qartë.

Megjithatë gjatë debatit për nivelin e krimit në Shqipëri, drejtuesi i emisionit Blendi Fevizu i është kthyer zv.ministres duke i vënë në dukje se kriminelë të rrezikshëm dhe të fuqishëm ekonomikisht lëvizin të lirë në mes të Tiranës.“Zonja Voda, a i keni parë 20-vjeçarët që lëvizin me makina 200 mijë euro poshtë ministrive dhe shkojnë në klube nate në Tiranë me pistoleta në brez?”, tha Fevziu.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 17:50

Sekretari për Marrëdhëniet e Jashtme të Partisë Demokratike Gerti Bogdani deklaroi se në radhët e zyrtarëve të Partisë Socialiste ka persona të tjerë të inkriminuar, listë e cila sipas tij kryesohet nga kryebashkiaku

Postuar: 19/08/2019 - 17:13

Ministrja e Financave Anila Denaj ka paralajmëruar se javën tjetër do të ketë emra konkretë të ko

Postuar: 19/08/2019 - 16:24

Ish-kreu i degës së PD në Kukës, Ibsen Elezi, i cili kohë më parë shkaktoi “tërmet” m

Postuar: 19/08/2019 - 15:12

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur mes Mihal Kokëdh

Postuar: 19/08/2019 - 13:54

Mësohet se kryedemokrati Lulzim Basha është nisur drejt Shkodrës.

Postuar: 19/08/2019 - 13:31

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, ka reaguar lidhur me protestën e organizuar nga

Postuar: 19/08/2019 - 13:18

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës ka mbajtur fjalën e saj para mbështetësve të PD-së të cilët ndod