BREAKING NEWS

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e paralajmërime Bashës të refuzojë ofertën e Ramës

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e
x

Politike

Figurat e reja në PS, Meta lëshon një tjetër thirrje nga Korça: Sa më pak biznesmenë në Kuvendin e ardhshëm. Kjo është e rëndësishme

Figurat e reja në PS, Meta lëshon një tjetër thirrje nga

Presidenti Ilir Meta i pyetur për qëndrimin e tij në lidhje me përfshirjen e figurave të reja në listat e Partisë Socialiste, ka thënë se nuk ka asnjë koment për asnjë subjekt politik. Ai është shprehur që duhet të ketë sa më shumë pedagog e pedagoge, sa më shumë intelektualë dhe sa më pak biznesmenë.

“S’kam asnje koment për asnjë parti. Sa me shumë pedagog e pedagoge sa me shumë figura të pasta dhe sa më pak biznesmenë në Kuvendin e ardhshëm. Jo se kam dicka me biznesmentët, por është e rëndësishme që të kemi njerëz me integritet,” tha Meta.

Ai u pyet edhe për mundësinë e votimit të personave infektuarit me COVID. Kreu i Shtetit tha se duhet gjetur mënyra që ata të shprehin vullnetin e tyre.

"E drejta kushtetuese për të votuar prevalon mbi çdo pengesë dhe vështirësie. Të gjejmë rrugën më praktike e cila edhe ruan shëndetin por edhe nuk privon asnjë qytetar të shprehë vullnetin e tij", tha Meta.

Më të lexuarat