BREAKING NEWS

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën, ja si koalicioni i “non gratave” po shkon në zgjedhjet e 14 majit me ngjyrat e flamurit rus

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën,
x
BREAKING NEWS

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e Madhe në Nju Jork kërkon konfiskimin e pronave dhe zbulon fakte të reja tronditëse për Agron Nezën

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e
x
BREAKING NEWS

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën, kërkohet bllokim vizash për “listën e zezë” të Amerikës

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën,
x
BREAKING NEWS

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi të ardhurat dhe gjendja ekonomike shkaktojnë debate të forta në Kuvend, opozita akuza qeverisë për mungesë transparence dhe shpopullimin e vendit

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i bashkisë së Bulqizës

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i
x
BREAKING NEWS

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po punojmë për...

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po
x
BREAKING NEWS

Kolegji Zgjedhor rrëzon padinë e Alibeajt, koalicioni Meta-Berisha vijon garën për zgjedhjet e 14 majit, Celibashi kërcënon me sanksione ata që abuzojnë me simbolet e PD

Kolegji Zgjedhor rrëzon padinë e Alibeajt, koalicioni Meta-Berisha
x
BREAKING NEWS

Do përfshihet SPAK në hetimet për sulmin ndaj 'Top Channel'? E zbulon Altin Dumani dhe bën paralajmërimin e fortë

Do përfshihet SPAK në hetimet për sulmin ndaj 'Top
x

Politike

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj deputetes së PS-së: Na sillni fakte dhe jo komente

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj

Të ftuarit në “Top Story” diskutuan arrestimin e ish-shefit të FBI-së dhe pafajësinë që mori në sallën e gjyqit, pasi akuzohet se ka marrë para nga një ish-punonjës i shërbimeve inteligjente shqiptare dhe mos-raportimin e lidhjeve me zyrtarë të shteteve të tjera. Në lidhje me këtë temë në studio deputetja e PS-së Ermonela Felaj dhe ekspertit të ekonomisë Pano Soko, debatuan në lidhje me akuzat e hedhura.

Soko u shpreh se aktakuza e ndërtuar nga prokurorët amerikanë dhe se Gjykata do ta vendosi nëse do të vërtetohet. Pas kësaj deklarate reagoi deputetja e PS-së e cila u shpreh se Gjykata e ka vendosur në të vërtetë se zyrtari nuk ka lidhje me akuzat e hedhura.

Pano Soko: Nëse ka një gjë të mirë është që ai moduli i fotove. Unë besoj shumë se ajo aktakuza e ndërtuar nga prokurorët amerikanë është e kopsitur. A do të vërtetohet do ta vendosi gjykata.

Ermonela Felaj: Gjykata në fakt e ka vendosur që ky zyrtari nuk ka raportuar udhëtimet e veta në departamentin ku punonte, qartësisht nuk ka lidhje.

Pano Soko: Nuk është bërë një gjyqi.

Ermonela Felaj: Në fakt është bërë një gjykim, patjetër që është bërë një gjykim. Pesha dhe rëndësia e e faktit ka rënë aq shumë që nga monmetni që u fol për burg.

Pano Soko: Nuk më duhet fare çfarë ndodh në Amerikë. Nuk e shpëtojmë dot Ramën.

Ermonela Felaj: Na sillni fakte dhe jo komente.

Pano Soko: Filluat edhe ju si Berisha.

 

Më të lexuarat