BREAKING NEWS

'Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha', Rama i përgjigjet Sali Berishës

'Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha', Rama i
x

Politike

“Filma me metrazh të shkurtër”, Presidenca i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Dvoranit dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Një dhunues me dashje i Kushtetutës, do vazhdojmë të...

“Filma me metrazh të shkurtër”, Presidenca i

Pas dëshmisë së kreut të KEd, Ardian Dovrani në prokurori dhe deklaratës që dha më pas për mediat, ka ardhur reagimi i menjëhershëm nga Presidenca.

Me një postim në Facebook, zëdhënësi i Metës, Tedi Blushi shkruan se  “Nga një dhunues me dashje i Kushtetutës dhe i ligjit, i mirëdokumentuar, i provuar dhe përsëritës në shkeljen e tyre, nuk presim asnjë reflektim publik”.

Mes të tjerash, Dvorani i pyetur për videot përvëluese të përmendura nga Presidenti Meta i ka quajtur ato material artistik, filma me metrazh të shkurtër.

Reagimi nga Tedi Blushi:

Nga një dhunues me dashje i Kushtetutës dhe i ligjit, i mirëdokumentuar, i provuar dhe përsëritës në shkeljen e tyre, nuk presim asnjë reflektim publik.

Ne do të vazhdojmë të bashkëpunojmë me organin e akuzës për të vendosur drejtësinë në vend.

Ky proces do të jetë i hapur dhe transparent për opinionin publik vendas dhe ndërkombëtar, për të ndaluar kapjen totale të institucioneve të drejtësisë, përmes kapjes së Gjykatës Kushtetuese, institucionit më të rëndësishëm që garanton funksionimin e shtetit të së drejtës në Republikën e Shqipërisë.