BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x
BREAKING NEWS

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep dorëheqjen pas përfshirjes së njerëzve me precedentë penalë

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane jehonë SKANDALIT ‘McGonigal’: Kina ndikoi në mënyrë korruptive te Rama

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane
x
BREAKING NEWS

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe tregon si po shkon drejt burgut ish-kryeministri, zbardh planin e tij për të shkaktuar sërish vrasje politike

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe
x
BREAKING NEWS

Drejt zbardhjes së plotë! Person me rrezikshmëri shumë të lartë, të rejat e fundit nga hetimet për sulmin ndaj Top Channel. Hetuesit kanë tre profile të sakta ADN-je

Drejt zbardhjes së plotë! Person me rrezikshmëri shumë
x

Politike

Financimi me 500 mijë $ nga Rusia/ Klodiana Lala zbardh dëshminë e Bashës: Ja cilat janë kontratat dhe të ardhurat që ka marrë PD

Financimi me 500 mijë $ nga Rusia/ Klodiana Lala zbardh dëshminë

Gazetarja Klodiana Lala risolli në emisionin ‘Open’ dëshminë e ish-kryetarit Lulzim Basha para hetuesve për akuzat mbi financimin rus në PD.

Ajo tha se në 6 pyetjet që i ishin bërë Bashës, ai kishte dhënë të njëjtën përgjigje, ndërsa shtoi se për rastin në fjalë s’ka pasur hetim.

“Është dosje e pa hetuar. Më rezulton se është e pa hetuar. Dua të kundërshtoj me përveç atë që tha zoti Noka. Nuk e shoh kështu, Mendoj se ky është një hall i PD. Duket në pamje të parë se është mbrojtje ndaj Bashës, por është hall i PD. nënkuptoj faktin se po të shohësh dosjen hetimore, thotë; PD, dhe jo zoti Basha. Sot PD ka detyrimin përpara shqiptarëve që të tregojë nëse ka realisht para të marra apo shtetas rusë që kanë lobuar për interes të kësaj force. E keni parë një sulm që ju vinte nga socialistët. Dhe tani thonë; Ky nuk është hall i PD, por i Bashës. Jo që nuk është hetuar dosja, por është e tmerrshme. Mjafton të shikosh dëshminë e Bashës. Kemi 6 apo 7 fq. në 6 pyetjet e para hetuesja e çështjes ka marrë të njëjtën fjali të zoti Basha dhe e ka traksiptuar 6 herë. Ai ka dhënë vetëm një përgjigje. Në lidhje me lobimin ku janë marrë 650 mln dollarë nga Muzin. Pyetet Basha për qëndrimin e tij dhe nga fillimi deri në fund. “Në dijeninë time të gjitha kontratat dhe të ardhurat që ka marrë PD janë deklaruar në KQZ”. Kjo fillon dhe mbaron në 6 përgjigjet. Ajo që nuk pranoj është që të vijë zoti Noka dhe të ma shesë mua këtë histori si histori që është hall i Bashës. Ta ndajë PD nëse ka marrë para nga rusët, apo jo? Apo është sulm nga socialistët.”, tha Lala.

 

Më të lexuarat