Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Firmosën për shkarkimin e Metës, publikohen emrat e 55 deputetëve

Postuar: 17/06/2019 - 10:59

Pak minuta pasi kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste njoftoi zyrtarisht për nisjen e procedurave të shkarkimit të Kreut të Shtetit, Ilir Meta, sigurohet lista e deputetëve që kanë kërkuar shkarkimin.

Balla tha se janë 55 deputetë të Kuvendit që mendojnë se Presidenti Meta nuk duhet të qëndrojë më në detyrë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2019 - 11:58

Zbardhen detaje të reja nga takimi rreth 90 minuta i Presidentit Ilir Meta me përfaqësuesit e partive të opozitës jashtëparlametare. 

Postuar: 19/11/2019 - 11:55

Pas përfundimit të takimit që zhvilloi ditën e sotme me kreun e shtetit, Ilir Meta, ka dalë në nj

Postuar: 19/11/2019 - 11:54

Pas zhvillimit të tryezës së dytë për Reformën Zgjedhore, ish-kryetari i KQZ, Kristaq Kume, në nj

Postuar: 19/11/2019 - 11:46

Deputeti i opozitës parlamentare Ralf Gjoni nuk e fshehu dyshimin se dy forcat më të mëdha politi

Postuar: 19/11/2019 - 11:45

Deputeti i opozitës, Arlind Çaçani ka reaguar sot sa i takon Buxhetit te vitit 2020, i cili po di

Postuar: 19/11/2019 - 11:42

Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot një takim me kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar, drejt

Postuar: 19/11/2019 - 11:37

Pas takimit 90 minutash me Presidentin Ilir Meta, Basha dhe aleatët e tij opozitarë preferuan të