BREAKING NEWS

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me Amerikën, ishte aq mendjelehtë. Shpëton vetëm nëse ikën në...

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia bën lëvizjen e menjëhershme

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia
x
BREAKING NEWS

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, paralajmëron aksion kundër zyrtarëve të korruptuar: Askush nuk është mbi ligjin!

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë
x
BREAKING NEWS

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillime: Drejtësia e re po vepron! E gjithë armata e punonjësve të drejtësisë ishte e lidhur me...

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën
x
BREAKING NEWS

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon kush e ka radhën pas Sali Berishës dhe paralajmëron ‘TËRMET’ në skenën politike shqiptare: Ky politikan është një model skizofrenik. Rama mund të detyrohet të...

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon vendimet marra

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon
x
BREAKING NEWS

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në drejtësi”, Klodiana Lala zbulon informacione për vendndodhjen e ish-kryeprokurorit: Më kanë ardhur foto! Avokati paraqiti akt ekspertimin, vuan nga një sëmundje e…

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në
x
BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x

Politike

Fitoi bindshëm garën për kryetar në PD / Dritan Shano nxjerr "zbuluar" Lulzim Bashën

Fitoi bindshëm garën për kryetar në PD / Dritan Shano nxjerr

Duke komentuar zhvillimet politike në ditëve të fundit në PD, përkatësisht zgjedhjet për kryetar të PD në këtë parti, Dritan Shano, tha se këto zgjedhje partiake në syrin e tij, nuk shihen si një garë, për faktin se Lulzim Basha, duhej të pretendonte një garë të barabartë dhe kushte të barabarta loje nga kundërshtari tjetër politik.

“Unë nuk e perkufizoj atë që ndodhi bliz brenda PD si një garë, Nuk i di “pse-të” e z. Basha, gjithçka ishte në favor të tij, sociologjia, antropoligjia, mënyra se si mendon një njeri, mënyra se si mendojnë kryetarët e degëve, edhe njerzit përreth tij, Praktikisht që prej 2015 kur erdhi në krye të demokratëve e kishte pistën hapur, dhe mjaftojnte të bënte nje gjest kalorsiak, po e quaj, që të vendoste të fillonte formalisht garën si kryetar, sepas ai që hyn në garë si kryetar, në garën për kryetar e fillon 100 metërshin, te metri i 90-të, ne kishim një shansë për te lidhur zërin me figurën, pra nësë ti pretendon për demokraci, pretendon për garë të barabartë, kushte të barabarta loje nga kundërshtrai yt politik, atëherë ti do të duhej të jesh në gjendje ti prodhosh këto gjëra, me shpejtësi dhe shumë lehtë brenda kuzhinës tënde, ndërkaq që ne nuk e dhamë këtë mesazh”, tha Shano.