BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x

Politike

Fitoi zgjedhjet në Has, KQZ dërgon për verifikim Miftar Dautin në Prokurorinë e Përgjithshme, pretendohet se ka fshehur 2 dënime, ja 2 incidentet para 14 majit

Fitoi zgjedhjet në Has, KQZ dërgon për verifikim Miftar Dautin

Miftar Dauti, fituesi i zgjedhjeve lokale në bashkinë e Hasit, nga radhët e koalicionit “Foltore”-Parti e Lirisë (Bashkë Fitojmë) rrezikon të mos e gëzojë mandatin e kryebashkiakut. Kjo pasi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi të dërgonte për verifikim të thelluar dosjen e tij në Prokuorinë e Përgjithshme. Dauti dyshohet se ka shkelur ligjin e dekriminalizimit, duke fshehur dënime të marra në Kosovë dhe Serbi. Nëse kjo rezulton e vërtetë, ai mund të bëhet kryebashkiaku i parë që mund të “digjet” pas këtyre zgjedhjeve.  Dauti u bë i njohur në media për 2 raste. Para zgjedhjeve lokale të 14 majit, ai u përplas me djalin e kandidatit rival të PS, Beqir  Mulaj, pasi e kapi duke shpërndarë ushqime me furgon. Shtabi elektoral i Dautit këmbënguli se socialistët po tentonin të blinin vota në favor të Beqir Mulajt. Ky i fundit u justifikua se i biri u ndodh rastësisht në atë vend. Në 19 prill, ai u përplas me vajzën e Mulajt, Entiola Mulaj, e cila ushtron detyrën e Përgjegjëse pranë Zyrës së OSSH-së në Has. Ai e filmoi Mulajn duke verifikuar punimet në rrugë. Dauti akuzoi 28-vjeçaren se pushteti lokal i drejtuar nga socialistët po rregullonte rrugët në prag të zgjedhjeve, në mënyrë që të fitonte sërish bashkinë. Mulaj u konfliktua me Dautin dhe e kallëzoi më pas në polici. “A ke vajzë more, a ke grua? Unë po punoj dhe do i shërbej popullit, po ti ske moral, s’njef emër. Të kesh turp, veç burrni hasjani nuk është kjo! Hyp në makinë, të kesh turp për këtë që po bën”, replikoi Entiola Mulaj me Miftar Dautin. Ky i fundit u procedua penalisht me S. D., 43 vjeç dhe F. D., 52 vjeç, nga e bija e rivalit të tij Beqir Mulaj dhe elektricisti i Krumës I.A. për veprat penale “Kanosja” dhe “Kundërshtimi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose një shërbim publik”. Në zgjedhjet lokale të 14 majit, Dauti arriti të fitojë Bashkinë e Hasit, me 4422 vota, kurse rivali i tij nga Partia Socialiste, Beqir Mulaj mori 3488 vota.

Më të lexuarat