Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Fitorja historike e Majlinda Kelmendit nuk lë indiferentë as politikanët

Fitorja historike e Majlinda Kelmendit nuk lë  indiferentë as politikanët

Postuar: 08/08/2016 - 07:49

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar Majlinda Kelmendin për medaljen e artë në Rio2016. Super Majlinda Kelmendi, urim, urime, urime, ka shkruar Rama dhe ka postuar flamuj të Kosovës dhe të Shqipërisë.

Edhe ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar sportisten kosovare, Majlinda Kelmendi për medaljen e Artë të fituar të lojërat Olimpike “Rio 2016”. “Rio 2016, Majlinda Kelmendi shkruan historinë duke marrë medaljen e parë të artë olimpike shqiptare! Bravo & Urime!”, shkruan ish-kryeministri Berisha në profilin e tij në Facebook, duke e shoqëruar edhe me foto.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:59

Kryeministri Edi Rama e quan një lajm fantastik zbulimin e burimeve të reja të naftës në Shqipëri, pas testeve të para të kryera nga kompania SHELL.

Postuar: 24/05/2019 - 23:57

 Një ditë para protestës së opozitës së bashkuar, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thir

Postuar: 24/05/2019 - 23:49

 Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka nxjerrë një udhëzim, ku i ngarkon Prokurores së

Postuar: 24/05/2019 - 23:23

Astrit Patozi, koordinator i Bindjes Demokratike gjatë emisionit “Zonë e Lirë” edhe p

Postuar: 24/05/2019 - 23:05

Opozita e re e kryesuar nga Rudina Hajdari i ka bërë një kërkesë Kuvendit për të ulur në tryezë t

Postuar: 24/05/2019 - 22:56

I pyetur në “Zonë e Lirë” nëse do të donte të bëhej kryeministër,  Astrit Patozi

Postuar: 24/05/2019 - 22:38

Gazetari Arian Çani nuk i ka kursyer kritikat Astrit Patozi lidhur me vendimin për të krijuar par