Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Flamur Noka nuk përmbahet, lëshon ultimatum: Këto dy fakte të rënda kanë tronditur e neveritur shqiptarët. Duhet bërë sot. Nesër do të jetë vonë!

Postuar: 20/06/2019 - 14:25

Ish-deputeti i PD-së Flamur Noka ka reaguar përmes një statusi në facebook lidhur me reagimet që kanë pasuar pas publikimit të përgjimeve të të përditshmes gjermane ‘Bild.

Noka shkruan se ka nje perpjekje të vrullshme të pushtetit për të ngushtuar cështjen e vjedhjes së zgjedhjeve në Diber tek fjalori banal i pushtetarëve të majmur me paratë e drogës dhe të korrupsionit.

“Kjo eshte gjema qe kane sot ne dere shqiptaret. Ky eshte kanceri qe duhet shkulur, perpara se te na vrase te gjitheve. Duhet bere sot. Neser do te jete vone!” shkruan Noka

Statusi i Plotë:
Ky eshte momenti qe te mos behemi pjese e propagandes se Bablokut te bandave te Dibres e te gjithe Shqiperise.

Pergjimet e publikuara nga Bild nxjerrin qarte si kristali:

Se Shteti eshte shnderruar ne bande

Se bandat e droges blejne votat dhe e komandojne pushtetin.

Keto dy fakte te renda dhe jo banaliteti i fjalorit te pushtetareve ka tronditur shqiptaret dhe miqte e huaj.

Shqiptarwt jane te tronditur e te neveritur

Se ministra e deputete perdorin shefin e policise si komisar politik
Se Shefi i policise betohet e perbetohet per besnikeri politike ndaj Partise
Se Ministra e deputete i premtojne karriere shefit te policise si shperblim per masakren elektorale.

I premtohet karriere shefit te policise te Dibres, qe eshte edhe shef policie, edhe bos plantacionesh i hashashit, i dokumentuar ne listat e SHISH.

Kjo eshte gjema qe kane sot ne dere shqiptaret. Ky eshte kanceri qe duhet shkulur, perpara se te na vrase te gjitheve.

Duhet bere sot. Neser do te jete vone!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 23:55

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka bërë thirrje që, zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi të merret në mënyrë urgjente në Prokurori në lidhje me videon e paralajmëruar ku Presidenca ka një video ku një ambasador kry

Postuar: 18/11/2019 - 23:34

I ftuar në emisionin “Open”,presidenti Ilir Meta foli edhe për Opozitën, për të cilën

Postuar: 18/11/2019 - 23:28

Pasi presidenti Ilir Meta shpalli non-grata në ambientet e presidencës, ambasadorin e OSBE në Shq

Postuar: 18/11/2019 - 23:08

I pyetur se cila ishte arsyeja që ftoi në takim edhe fondacionin e shoqërisë së hapur SOROS, pres

Postuar: 18/11/2019 - 22:57

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim një delegacion të nivelit të lartë të Asamblesë Parla

Postuar: 18/11/2019 - 22:55

I ftuar në emisionin “Opinion”, deputeti socialist AlketHyseni u ankua që u la i fund

Postuar: 18/11/2019 - 22:54

Meta ka komentuar edhe një herë a do e shpërndajë presidenti apo jo.