BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Politike

“Flasin për bluzën time në vend që të flasin për listat e hapura”, Basha: Fakti që i ikin debatit do të thotë se kanë frikë nga vota e qytetarëve

“Flasin për bluzën time në vend që të flasin

Gjatë një takimi me të rinjtë e kryeqytetit të degës 14, Lulzim Basha bëri thirrje që të bashkohen të majtë e të djathtë për ti dhënë vëmendjen e duhur çështjeve që janë me rëndësi për njerëzit.

BASHA: Te krijojme ortek qytetar te paperballueshem per kete grup politik, ta kuptojne se eshte me vendimn e Gjykates Kushtetuese, duhet ti rikthehemi serish Kodit Zgjedhor. Duhet te kumboje zeri i qytetareve, te prire nga rinia. Te bashkojme vullnetet e qytetareve kudo ku jane, ne 2025 te kerkojme lista te hapura. Duke filluar qe sot. Edhe debatet politike, merren me gjithcka pervecse me tre propozimet. Djallezite politike te heqe mendjen e qytetareve lidhur me temat qe lidhen me fatet e njerezve. Flasin per bluzen time ne vend qe te flasin per listat e hapura, per kufizim mandatesh dhe vetingun e politikaneve. Te mbajme vemendjen per ceshtje qe jane me rendesi per njerezit.

Debati sot eshte:

A jeni për listat e hapura? Po apo jo?

A jeni për vettingun në politikë? Po apo jo?

A jeni për kufizimin e mandateve? Po apo jo?

A jeni për një President të Republikës kukull, apo për një President të Republikës me kompetenca të plota kushtetuese, siç ishte para 2008-ës, para se ju zotërinj ta asgjesonit? Po apo jo?

Fakti qe ikin debatit do te thote se kane frike. Duhet te imponojme debat qytetarëve per problemet e qytetareve. Te perbuzim skemat e tyre dhe tallavane e tyre. 2025 nuk eshte afer, por as larg nuk eshte. Duhet te japim forme sot nje bashkimi qytetaresh. Na bashkon halli I nje demokracie te marre peng. Te clirojme demokracine. Te majte dhe te djathte te bashkohemi, te clirojme voten e qytetareve. Vota e qytyetareve eshte  ne kafaz prej 2008-es.

Më të lexuarat