BREAKING NEWS

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”,
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u largua deri sa numëroi të gjithë votat”/ Ina Zhupa mes dhimbjes ndan lajmin e trishtë: Një nga djemtë më të mirë! Po na plas zemra

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u
x
BREAKING NEWS

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu nipi i deputetit të njohur të PD-së, rrëqeth me mesazhin politikani dhe jep lajmin tronditës: Më fal Armando…

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu
x
BREAKING NEWS

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është 22-vjeçari që vdiq mbrëmjen e sotme në Sarandë

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është
x
BREAKING NEWS

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë, ndërron jetë në spital 22-vjeçari

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë,
x
BREAKING NEWS

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në Sarandë shiu bën namin, ja mbathin pushuesit

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në
x
BREAKING NEWS

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i përkiste trupi i dekompozuar në Malin e Gramozit (Emri)

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i
x
BREAKING NEWS

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me Ramën në Sofje, Shqipëria ka probleme me...

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me
x

Politike

Fluks i madh tifozësh në Rinas për finalen e Conference League, reagon ministrja Balluku: Sot pritet të...

Fluks i madh tifozësh në Rinas për finalen e Conference League,

Ministrja e Infrastukturës Belinda Balluku ka inspektuar sot Aeroportin e Rinasit që po përballet me një fluks të madh fluturimesh teksa mijëra turistë të huaj po vijnë në Tiranë për finalen e Conference League.

Balluku tha se deri në këto momente çdo gjë ka shkuar mirë, falë punës dhe koordinimit të stafit të aropotit, kontrollit ajror dhe policisë kufitare me UEFA-n.

Sot pritet të mbërrijnë deri në 180 avionë, ndërsa dje u përpunuan 146 avionë.

“Dje ka qenë një ditë e ngarkuar, në pikun e verës ne përpunojmë zakonisht 110 avionë, dje kanë qenë 146, por kemi patur dhe një koordinim me UEFA dhe çdo gjë ka shkuar mirë. Kemi kërkuar që pasagjerët të jenë pa pagazhe. Navigimi ajror shqiptar dhe policia në mbikëqyrje të Aviacionit Civil ka shkuar gjithçka mirë. Pasagjerët janë ndarë nga charter-at e tifozëve.

Aeroporti i Rinasit, stafi, janë duke performuar në mënyrën më të mirë. Dita e sotme është një sfidë mjaft e madhe pasi numri i avionëve pritet të arrijë në 180. Shpresoj që gjithçka të shkojë mirë”, u shpreh Balluku.