BREAKING NEWS

Kursi i këmbimit për ditën e sotme, ja çfarë po ndodh me euron dhe dollarin

Kursi i këmbimit për ditën e sotme, ja çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Sot mbahet gara ndërkombëtare e “Tiranathlon”, bllokohen disa akse rrugore duke filluar nga ora 08:00, ja si do kryhet qarkullimi (Harta)

Sot mbahet gara ndërkombëtare e “Tiranathlon”, bllokohen
x
BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x

Politike

Flutura Açka akuza të forta në Kryesinë e PD: Kandidatët e primareve në kurth, nuk ka turp më të madh sesa të çosh vota te Meta

Flutura Açka akuza të forta në Kryesinë e PD:

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka ka qenë e ashpër në fjalën e saj të mbajtur në Kryesinë e PD. Enkelejd Alibeaj mblodhi Kryesinë për të diskutuar mbi formatin e përfaqësimit në zgjedhje dhe pati disa ide, ku një pjesë propozuan që të mos dilet me kandidatë për kryebashkiakë dhe të ndihmohen kandidatët e “primareve”. Në këtë linjë ishte dhe Açka, e cila nuk i ka kursyer sulmet e akuza. Po ashtu ka kritikuar dhe aleancën e Berishës me Metën. “Unë do te trishtohesha t’i shihja të theren demokratët me të cilët kam punuar dhe që i ndau Berisha, por do të respektoj vendimet që do të merren, edhe sikur të kem bindje tjetër, pasi demokratët janë më të rëndësishëm. Kështu ndihmojmë edhe kandidatet e Rithemelimit, të cilët nuk dalin dot nga rrethi vicioz ku kanë hyrë, pasi zemra dhe dinjiteti i tyre është PD, por fati dhe bindja, fetishi a kushedi ç’arsye nuk i lë të dalin nga rreshtorja për të mbrojtur partinë e tyre. Unë kam folur me shume prej tyre dhe ia shoh plagën që kanë, por janë në kurth, një kurth i shëmtuar politik, ku në fakt ka hyrë çdo demokrat. Ne, qoftë edhe duke marrë barrën e “të pamundurve” duhet ta ruajmë PD nga mbrapshtia dhe skizma që po gatuhet prej muajsh. Nuk është paaftësi, por qëndrim i pastër politik në mbrojtje te PD-së, të Opozitës dhe të mos i japim regjimit skenarin e fitores me sytë e mbyllur prej skizmë sonë, në të cilën regjimi ka pjesën e vet të kontributit malinj. Por nuk ka turp më të madh politik se të çosh të djathtët, të kandidojnë majtas, militantët e djathtë të duartrokasin të majtën dhe votuesit e djathtë të votojnë në majtas dhe vjen pikërisht nga një pjesë e themeluesve të se djathtës”, deklaroi Açka.