BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Kreu i SPAK takim me zyrtarët e lartë të DASH

Çfarë po ndodh? Kreu i SPAK takim me zyrtarët e lartë
x
BREAKING NEWS

Nën hetim për pastrim parash, Gjykata e Posaçme merr vendimin e rëndësishëm Rezart Taçin

Nën hetim për pastrim parash, Gjykata e Posaçme merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

E TRISHTË/ Humbje e madhe për futbollin e vendit tonë! Shënoi emrin te rekordmenët e katërkëndëshit në botë, ndahet nga jeta parakohe legjenda e portës shqiptare (Emri+Foto)

E TRISHTË/ Humbje e madhe për futbollin e vendit tonë!
x
BREAKING NEWS

"Frika më e madhe ishte kur...", drejtori i kabinetit tregon çastet pas goditjes së Berishës: U bllokuam, patëm...

"Frika më e madhe ishte kur...", drejtori i kabinetit tregon
x
BREAKING NEWS

Tensione me familjarët! Vrau me plumb në kokë të dashurën 19-vjeçare, merret vendimi i fundit për të riun shqiptar

Tensione me familjarët! Vrau me plumb në kokë të
x
BREAKING NEWS

I vranë shokun! Qëlloi me armë makinën e autorëve, arrestohet i riu i shpallur në kërkim (EMRI)

I vranë shokun! Qëlloi me armë makinën e autorëve,
x
BREAKING NEWS

"O mjeran, mund ta vrasësh...", Sali Berisha me tone të ashpra drejt Ramës: Po ushtron gjenocid mbi shqiptarët

"O mjeran, mund ta vrasësh...", Sali Berisha me tone të
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa zbardh detajet e bujshme: Berisha u infiltrua tek studentët nga Ramiz Alia më 8 dhjetor 1990, ja ku takoheshin dhe si e udhëzonte Saliun bashkë me Sabri Godon që të mbanin nën kontroll protestat

Muharrem Xhafa zbardh detajet e bujshme: Berisha u infiltrua tek studentët
x

Politike

Fondet nga Rusia/ Mbyllet mbledhja e kryesisë së PD, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Fondet nga Rusia/ Mbyllet mbledhja e kryesisë së PD, ja

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së PD, ndërsa pak më vonë pritet dhe mbledhja e Këshillit Kombëtar. Dy çështjet që janë diskutuar, lidhen me financimin rus dhe ngritjen e një grupi për auditimin e financave të PD, ndërsa çështja tjetër lidhet me primaret.

Mësohet se pas shumë diskutimesh, Kryesia vendosi që të ngrejë një grup pune (audit) për çështjen e financimeve ruse në PD. Sipas informacioneve mësohet se kryetare e këtij grupi pune është zgjedhur, Lediana Mandia.

Në një artikull të publikuar nga VOA, ku i referohen burimeve nga DASH, thuhet se PD ka marrë gjatë drejtimit nga Lulzim Basha 500 mijë dollarë për lobingje nga Rusia.

Kjo çështje solli reagime të ashpra dhe akuza të ndërsjellta mes kampeve politike, ku nga një anë një pjesë e PD akuzuan Bashën se ka gisht, ndërkohë që vetë Berisha pohoi se çështja në fjalë ishte mbyllur me urdhër të Ramës.