BREAKING NEWS

Ministria del me bilancin zyrtar/ Si u zgjerua harta e koronavirusit, ja sa raste të reja kemi në 24 orët e fundit

Ministria del me bilancin zyrtar/ Si u zgjerua harta e koronavirusit, ja sa
x

Politike

Formimi i qeverisë së re në Kosovë, reagon Pandeli Majko, ka një mesazh për Albin Kurtin

Formimi i qeverisë së re në Kosovë, reagon Pandeli Majko, ka

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, ka reaguar pas krijimit të qeverisë së re në Kosovë.

Majko i uron sukses kryeministrit Hoti por edhe Albin Kurtit.

“Qeveria e re e Kosovës ka nevojë për urim! Urimi im është që të jetë e fortë dhe vendimet e saj të jenë të sajat! Për momentin, ajo është nënprodukt i dy poleve kryesore të politikës në Prishtinë. Në sallën e parlamentit, njëra nuk ishte dhe tjetra nuk e votoi këtë qeveri. Qeveria e re në Prishtinë është shansi i fundit që LDK të jetë poli i tretë në politikën zyrtare të Kosovës. Ajo është produkt i një kalkulimi mjeshtëror anti-Vetvendosje. I uroj sukses Kryeministrit Hoti! … Dhe Albinit, padyshim, i uroj një shans të dytë. Secili ka kohë të mjaftueshmë për tu bërë më i mirë për Kosovën e pastaj për titujt e politikës dhe administratës. Nesër, është një ditë e re!”, shkruan Majko.

Më të lexuarat