Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Foto/ Edhe pak orë na ndajnë nga verdikti final për negociatat nga KE-ja, Rama shfaqet mes liderëve të lartë në Bruksel

Postuar: 17/10/2019 - 14:18

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka zhvilluar sot një takim në nivele të larta me liderët e Partive Socialiste Europiane dhe me figura të tjera të rëndësishme të BE-së. Në takim  janë diskutuar tema të ndryshme, përfshirë dhe zgjerimin e BE me vendet e Ballkanit Perëndimor. Lajmi bëhet i ditur nga kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i cili këtë moment e ka shpërndarë në faqen e tij zyrtare në “Facebook”.

“#PESLeadersMeeting--#KëshilliEuropian ----Kryeministri Edi Rama së bashku me Kryeministrin finlandez Antti Rinne, Kryeministrin suedez Stefan Löfven, Kryeministren daneze Mette Frederiksen, Kryeministri portugez Antonio Costa, Kryeministri i Sllovakisë Peter Pellegrini, Kryeministri i Maltës Joseph Muscat, Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, Presidenti i PE David Sassoli, Përfaqësuesja e Lartë e BE për Politikën e Jashtme Federica Mogherini, Presidentja e Grupit S&D Iratxe Garcia Perez, komisionerët e rinj të BE etj, fillojnë PES#LeadersMeeting përpara Këshillit Europian. Temat kryesore të Takimit: zgjerimi i BE me vendet e Ballkanit Perëndimor, Brexit etj”-shkruan Balla.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 12:41

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi kërkoi sot një fond shtesë.

Postuar: 18/11/2019 - 12:20

Presidenti shqiptar Ilir Meta ka sqaruar në Facebook arsyet e mungesës së tij në një event të rën

Postuar: 18/11/2019 - 12:07

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka dhënë një mesazh të fortë për politikën shqiptare

Postuar: 18/11/2019 - 12:00

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ironizu

Postuar: 18/11/2019 - 11:56

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka komentuar deklaratën e presidenti Ilir Meta ku tha se v

Postuar: 18/11/2019 - 11:45

Atmosfera në “Air Albania Stadium”, në impiantin e ri në kryeqytet ishte fantastike.